20 Temmuz 2019 Cumartesi

Lippmann Performansa Odaklandı

Hedef 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları

22 Haziran 2019 Cumartesi 06:55
Lippmann Performansa Odaklandı

Şu anda yarışmanın en skorer isimler sıralamasında altıncı olan Louisa Lippmann, bu yılki FIVB Voleybol Ülkeleri Ligi'nde Alman takımına liderlik ediyor.

Almanya'nın şu ana kadar VNL'deki performansı hakkında ne düşünüyorsunuz?

"Sanırım başlangıçta bazı iniş çıkışlar oldu. Ancak son iki hafta boyunca seviyemizi iyileştirmeye başladık. Bu yıl daha üst sıralarda yer almak için hatalardan kaçınmak için çalışmalıyız. ”

Genel olarak VNL hakkında ne düşünüyorsunuz?

"Voleybol Uluslar Ligi, yaz boyunca yüksek seviyede oynadığımız harika bir turnuva. Dünyadaki en iyi 15 takımla karşı karşıyayız; Haftada üç yüksek seviyeli maçımız var ve bunun nedeni de bu. Diğer takımlara yetişmek için daima sınırda oynamak zorundayız. ”

Şimdiye kadar en sevdiğiniz oyun hangisiydi?

"Şüphesiz Brezilya! Brezilya'ya karşı son maçlarımız çok duygusaldı, ancak onları bir kez daha yenmek için en yüksek fiziksel ve psikolojik seviyemizde oynadık. Bu bir takım galibiyetiydi çünkü sahadaki oyuncular bile oyun boyunca büyük destek ve duygular sergilediler. "

Aslında takımı yeniden kuruyorsunuz, süreç nasıl gidiyor?

“Şu anda birçok genç oyuncuyu takıma dahil ediyoruz. Almanya'da birçok genç ve yetenekli oyuncu var, ancak aynı zamanda üst seviye taktikleri geliştirmek ve öğrenmek için de oynamak zorundalar. Hem iyi bir başlangıç altısına sahip olmak hem de yüksek seviyede bir şeyleri değiştirme imkanı bulmak oldukça önemli. ”

Takımdaki özel göreviniz nedir?

“Bir smaçör olarak takımıma yardımcı olmak için birçok sayı almam gerekiyor. Çok sayıda genç oyuncu olduğundan beri artık yaşlı bir oyuncuyum. Bu yüzden takım arkadaşlarıma liderlik etmek için sahada pozitif ve duygusal olmalıyım. ”

Takımdaki amacınız nedir?

"Tabii ki Tokyo'da yapılacak olan Olimpiyat Oyunları'na katılmak istiyoruz. Bu bizim büyük hayalimiz. Ayrıca turnuvada mümkün olduğunca uzun kalmak istediğimiz Avrupa Şampiyonasını da bekliyoruz. ”

Gelecek yıllarda kişisel hedefiniz nedir?

"Olimpiyat Oyunları benim de kişisel hedefim. Bu umduğum bir şey, çünkü başarabileceğiniz en iyi şey. Şahsen ben kendimi geliştirmek ve gün geçtikçe daha yüksek bir seviyeye ulaşmak istiyorum. ”

 

Anahtar Kelimeler: Almanya

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV