21 Mart 2019 Perşembe

Meliha Büyük Düşünüyor

Meliha Ismailoglu 2018’deki Gümüş Madalyanın Bir Sıçrama Tahtası Olacağını Düşünüyor

14 Mart 2019 Perşembe 06:46
Meliha Büyük Düşünüyor
Meliha Ismailoglu, Türkiye'nin 2018'de FIVB Voleybol Uluslar Ligi'ndeki gümüş madalyası kazanmasının önümüzdeki yıllarda daha da fazla zafer için bir sıçrama tahtası olacağından emin.

İsmailoğlu, sekiz yaşında başladığı voleybolda  kısa süre önce pasör çaprazı pozisyonunda oynamaya başladı. Genç oyuncu olarak bireysel ödüller kazandı ve Türkiye milli takımının bir üyesi olarak çeşitli madalyalara ulaştı.

2017-18 sezonunda Eczacibasi VitrA’ya transfer oldu ve 2018 CEV Cup ı kazandı. Ertesi sezon, Spor Toto Şampiyonlar Kupası’nı kazanırken 2018 FIVB Kadınlar Kulüpler Dünya Şampiyonası’nda bronz madalya kazandı.

Türkiye'nin geçen sene Voleybol Uluslar Ligi'ndeki takım dinamiklerini nasıl tarif edersiniz?

Oyuncularımızın çoğu gerçekten gençti ama takımımızda sevdiğim şey kimsenin korkmaması idi. Ağladığımız zor zamanlar oldu, fakat biz sahadayken yanıyorduk. Daima elimizden gelenin en iyisini yaptık.

Bizi en çok iten kişi Giovanni ama aynı zamanda ihtiyacımız olan güveni de veriyordu.
Bence bunu nasıl iyi idare edeceğini biliyor.

Voleybol Uluslar Ligi'nde sizi gümüş madalyaya götüren faktörler nelerdi?

Her şeyden önce, şampiyonaya Amerika Birleşik Devletleri'nde büyük bir zaferle başladık, bunun derhal daha da büyük bir şey elde etmek için güven verdiğini biliyorum.First of all, we started with a great win over USA in the United States, bunun daha da büyük bir başarı elde etmek için güven verdiğini biliyorduk. İkincisi, kaybedecek hiçbir şeyimiz olmadığından, bizden büyük beklentiler olmadığından, herhangi bir baskı olmadan oynadık ve her zaman sadece kendimizi geliştirmeye odaklandık. Bu bize gümüşü kazanmanın harika sonucunu verdi.

Türkiye'nin geçen yılki VNL turnuvasına yaptığınız en büyük katkı neydi?

Yaşlı bir oyuncu olarak genç oyunculardan oluşan takımda sorumluluğumun ne olduğunu iyi biliyordum. Hala öğreneceğim çok şey var ama ben her zaman tecrübelerimi genç oyunculara aktarmaya çalışırım. Konsantrasyonumu her geçen gün ilerletmek ve kendimi geliştirmek için her şeyi yaptım.

Eczacıbaşı VitrA'daki rolünüzü nasıl tanımlarsınız?

Bu muhteşem grubun bir parçası olduğum için çok şanslıyım. Geçen sene çok güzel bir sezon geçirdik ve bu her zaman kalbimde özel bir yere sahip olacak. Bu yıl daha da güçlü bir ekibimiz var.

Çok fazla maç oynayarak daha iyi ritim kazandım. Oyuncuları daha iyi tanıdım ve oyunumu geliştirdim. Sahada olduğumda, pas ve savunma takıma yardımcı olmaya çalıştığım şeyler çünkü zaten güçlü hücumcularımız var. Eğer bu iki konuda iyiysem hücum yapmak da çok daha kolay hale geliyor.

Yıldızlarla dolu bir kulüp takımında oynamak nasıl bir duygu?
Öğrenmek için büyük bir zevk ve fırsat var. Tüm bu oyunculara hayranım ve saygı duyuyorum. Kim'i (Yeon-Koung) 2014'ten beri tanıyorum, bu yüzden ona en yakınım, ama ekibimizin kimyası için önemli olan saha içinde ve dışında çok eğleniyoruz.

Eğer kendi Rüya Takımını yaratacaksan, geçmiş ve şimdiki oyuncularla birlikte oynamak ister misin?
Hayalimdeki Takım:

Pasör Çaprazı : Kim Yeon Koung, çünkü yıllardır hayranıyım ve bu pozisyon için komple bir oyuncu olduğunu düşünüyorum. Natalia Pereira çok akıllı oynuyor ve çok güçlü.
Pasör: Maja Ognjenovic, çünkü en iyisi o!
Orta Oyuncular : Eda Erdem Dündar, çok uzun olmamasına rağmen, benim için dünyanın en iyi orta oyuncularından biri.
Hızlı, rekabetçi ve kendisi daima sınırları zorluyor. Ve Milena Rasic çünkü basit oynuyora en iyisi ve bunu yıllardır yapıyor. Ona gerçekten hayranım.
Smaçör : Tijana Boskovic, çünkü her zaman en sevdiğim oyunculardan biriydi. Onunla oynama şansını elde etmek, daha profesyonel ve harika bir oyuncu olduğunun farkına varmamı sağladı!
Libero: Monica De Gennaro, çünkü çok yüksek seviyede oynuyor ve oyunu tutkuyla oynamayı seviyor.

Bir sonraki Voleybol Milletler Ligi için beklentileriniz nelerdir?

Bu yıl çok sıkı bir programımız var bu yüzden başlangıç tarihimiz kulüp sezonumuzu ne zaman bitirdiğimize bağlı. Gerçekten antreman yapacak zamanımız olmayacak, böylece oynayarak kendimizi öğrenmeye ve geliştirmeye çalışacağız.

Bu yıl, herkes yalnızca benim değil, geçen yıl yaptığımızın sadece bir tesadüf olmadığını daha büyük başarılara doğru ilk adımı olduğunu görecek.

Anahtar Kelimeler: Meliha İsmailoğlu

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV