16 Ocak 2019 Çarşamba

MHGK Dokuz Ay Önceden Duyuru Yaparak Rekor Kırdı

Türkiye Voleybol Federasyonu Merkez Hakem ve Gözlemciler Kurulu 2018-2019 sezon öncesi yapacağı “Hakem ve Gözlemci Gelişim-Bilgilendirme Semineri”ni dokuz ay öncesinden yayınlayarak bir rekora imza attı.

13 Şubat 2018 Salı 17:33
MHGK Dokuz Ay Önceden Duyuru Yaparak Rekor Kırdı

 Türkiye Voleybol Federasyonu Merkez Hakem ve Gözlemciler Kurulu 2018-2019 sezon öncesi yapacağı “Hakem ve Gözlemci Gelişim-Bilgilendirme Semineri” dokuz ay öncesinden yayınlayarak bir rekora imza attı.

Tam bir yıl önce, 12 Şubat 2017 tarihinde CEV Hakem Komisyonu Üyesi Aziz Yener Başkanlığında yaptığı toplantı ile göreve başlayan Merkez Hakem ve Gözlemci Kurulu, bu süre zarfında tüm hakem ve gözlemcilerin beğeni ile takip ettiği bir çok uygulamayı hayata geçirmeyi başardı.

2017- 2018 Sezonu öncesi 6 -12 Eylül tarihlerinde Antalya Manavgat'ta gerçekleştirilen  “Hakem ve Gözlemci Gelişim-Bilgilendirme Semineri” ni 3,5 ay önce, 27 Mayıs 2017'de duyuran Aziz Yener Başkanlığındaki MHGK, 2018 - 2019 Sezonu öncesi yapacağı semineri, bu kez tam dokuz ay öncesinden duyurarak, tüm hakem ve gözlemcilerin her türlü seyahat, tatil ve iş yeri izinleri konusunda yeterli zamanı bularak planlama yapmalarını ve ulaşım araçlarını kullanacak katılımcıların çok önceden uygun fiyatlı bilet bulmaları konusunda da önemli bir katkı sağlamayı başardı.

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ ve Yönetim Kurulu Üyeleri, tam bir uyum içinde çalıştıkları MHGK'nun düzenlediği seminer için yine büyük bir kaynak ayırarak seminere katılacak tüm hakem ve gözlemcilerin konaklama bedelini ödeme kararı aldılar.

Göreve geldikleri ilk bir yıl içinde camianın takdirle karşıladığı çalışmalar gerçekleştiren Türkiye Voleybol Federasyonu Merkez Hakem ve Gözlemciler Kurulu şu isimlerden oluşuyor:

Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Merkez Hakem ve Gözlemci Kurulu (MHGK)

Aziz Yener

(Ankara)

Başkan

Kazım Güleken

(İstanbul)

Başkan Vekili

Eyüp Bostancı

(Ankara)

Genel Sekreter

Aydın Ay

(İstanbul)

Üye

Enver Çinpolat

(Gaziantep)

Üye

Ersin Altıparmak

(İzmir)

Üye

İbrahim Tarun

(Tokat)

Üye

Meral Taşpınar

(Konya)

Üye

Sevda Güler

(Bursa)

Üye
Türkiye Voleybol Federasyonu MHGK tarafından yapılan 2018 - 2019 Sezonu öncesi 11 - 16 Eylül tarihlerinde Ankara'da gerçekleştirilecek olan “Hakem ve Gözlemci Gelişim-Bilgilendirme Semineri”  Duyurusu şöyle:

Türkiye Voleybol Federasyonu tarafından Ankara The Green Park Otel’de, 11-16 Eylül 2018 tarihleri arasında üç grup halinde 2018-2019 sezon öncesi “Hakem ve Gözlemci Gelişim-Bilgilendirme Semineri” düzenlenecektir.

Otel rezervasyonlarının ve sınıf düzeninin sağlıklı bir şekilde yapılabilmesi için hakem ve gözlemcilerimizin seminere katılıp/katılmayacaklarını ve konaklayıp/konaklamayacağını belirtilen katılımcı formunu 30/04/2018 tarihine kadar eksiksiz doldurarak e-mail (eyup.bostanci@tvf.org.tr)veya fax ( 0312 221 40 20) yoluyla MHGK Genel Sekreteri Eyüp Bostancı’ya göndermeleri zorunludur. Ankara ili hakem ve gözlemcileri konaklamayacaktır. Ayrıca diğer illerden gelen katılımcıların konaklama ücretleri Federasyonumuz tarafından karşılanacak olup; konaklamaları zorunlu değildir.

Bildirim yapmayan hakem ve gözlemciler, söz konusu seminere alınmayacak olup; 2018-2019 sezonunda voleybol faaliyetlerinde ve müsabakalarında görev alamayacaklardır.

Katılımcı ve Konaklama formu için tıklayınız.

Hakemler Grubu için tıklayınız.

Gözlemci Grubu için tıklayınız.

Otel linki için tıklayınız.ÖNEMLİ NOTLAR:

1-  2018-2019 sezon öncesi hakem ve gözlemci gelişim ve bilgilendirme semineri sonrasında, klasmanların yeniden belirlenebilmesi için sınav yapılacaktır. Söz konusu sınava tüm gözlemci, uluslararası ve ulusal hakemlerin katılması zorunludur. Yapılacak sınav sonucuna göre; gözlemci ve hakemler, aşağıda belirtilen kriterler neticesinde klasmanlara ayrılacaklar.

GÖZLEMCİLER
Yapılan sınav sonucunda almış oldukları notun yüzde 70’i ile (MGHK) Merkez Hakem ve Gözlemci Kurulu’nun takdir ettiği yüzde 30’u notunun toplamı sonucuna göre yüksek puan alan 35 gözlemci A klasmanına, diğer gözlemciler ise B klasmanlarına ayrılacaklar.

HAKEMLER
Sınav sonucunda almış oldukları notun yüzde 70’i ile sezon içerisinde almış oldukları gözlemci puan ortalamasının yüzde 10’u ve MHGK takdir notunun yüzde 20’si neticesinde oluşan puan durumuna göre yüksek puan alan 50 hakem A klasmanına, 20 hakem AB klasmanına, 150 hakem B klasmanına ve diğer hakemler de C klasmanlarına ayrılacaklar.

KLASMAN DIŞI

Sınav sonucunda yüzde 50 puanın altında kalan hakem ve gözlemciler, MHGK’nın takdir değerlendirmesi yapılmaksızın klasman dışı kalacaklar.

Klasman dışı kalan hakem ve gözlemcilere Federasyon müsabakalarında görev verilmeyecek olup; sadece 2018-2019 sezonu için kendi illerindeki müsabakalarda görev alabilecekler.

2- I. Grup için; Hakem ve Gözlemciler 10 Eylül 2018 tarihinde öğleden sonra (14:00) otele giriş yapabileceklerdir. 12 Eylül 2018 tarihinde ise çıkış yapacaklardır. Otele girişte akşam yemeği, çıkışta ise öğle yemeği dahildir.

II. Grup için; Hakem ve Gözlemciler 12 Eylül 2018 tarihinde öğleden sonra (14:00) otele giriş yapabileceklerdir. 14 Eylül 2018 tarihinde ise çıkış yapacaklardır. Otele girişte akşam yemeği, çıkışta ise öğle yemeği dahildir

III. Grup için; Hakem ve Gözlemciler 14 Eylül 2018 tarihinde öğleden sonra (14:00) otele giriş yapabileceklerdir. 16 Eylül 2018 tarihinde ise çıkış yapacaklardır. Otele girişte akşam yemeği, çıkışta ise öğle yemeği dahildir.

3- Her grubun son günü ders saat 17:00’da sona erecektir.

Anahtar Kelimeler: MHGK, Aziz Yener

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV