13 Aralık 2018 Perşembe

NCAA'den Rekor Gelir

NCAA 2016 dan Beri %6.6 Büyüdü

14 Mart 2018 Çarşamba 06:48
NCAA'den Rekor Gelir

NCAA geçtiğimiz yıl 1.06 milyar dolarlık gelir elde etti. Yönetim sahada bu iş modelini uygulayalı ilk kez bu kadar bir gelir elde ediyor.

Bu 2016 mali dönemine göre yüzde 6,6'lık bir büyümeyi ifade ediyor. Çarşamba günü yayınlanan denetlenmiş rapora göre. Indianapolis merkezli organizasyonun 996 milyon dolar kazandığı belli oldu.

NCAA’nin uyguladığı benzeri görülmemiş iş modeli, bir dönüm noktası meydana getiriyor. Bazı üniversitelerin spor bölümleri yılda 100 milyon dolardan fazla para kazanırken, öğrenci-sporcuların gideri burslarla karşılanmaktadır. ABD Adalet Departmanı, kolej basketbolunda rüşvetle ilgili çok yıllı bir soruşturmanın ortasında yer alırken, NCAA kendi yapısını  mahkemede savunabiliyor. Program doğru bir şekilde uygulanırsa, eleştirmenlerin uğraştığı bir yeraltı ekonomisi olmayacaktır. NCAA Başkanı Mark Emmert, sistemi elden geçirmek için “sistemik değişiklikler” gerektiğini söyledi.

NCAA’nın gelirinin büyük çoğunluğu, kuruluşun yıllık erkek basketbol turnuvası için televizyon anlaşmasından geliyor. CBS Corp. ve Time Warner Inc.’in Turner Sports’un 2032 yılına dek yayın hakkına sahipler. NCAA, 2017 yılında yapılan bu sözleşmeden 761 milyon dolar kazandı.

Gelir artışı, bu CBS / Turner anlaşmasında yerleşik artışlardan ve ArbiterSports LLC adlı bir şirketine NCAA'nın çoğunluk hissesinin Ağustos ayında satışından kaynaklanıyor.

 

Anahtar Kelimeler: NCAA

Paykasakarti.net| paykasa kart al, paykasa satın al, ucuz paykasa, paykasa fiyatları, paykasa nedir, paykasa al, paykasa bayi, istanbul paykasa, ankara paykasa, adana paykasa

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV