25 Ağustos 2019 Pazar

Olimpiyat yolunda şans getirmesi için: Daruma Bebeği

Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları’ndaki Her Takımın Bir Daruma Bebeği Olacak

04 Ağustos 2019 Pazar 06:31
Olimpiyat yolunda şans getirmesi için: Daruma Bebeği
 Özel iyi şans tılsımları, gelecek haftadan itibaren Tokyo Voleybol Elemeleri turnuvalarının ardından Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları'na katılacak olan voleybol takımlarını koruyacak ve dikkatli bir şekilde izleyecektir. 

Her kalifiye ekip, Olimpiyat Oyunları için Japon başkentine yıl boyunca sürecek yolculuklarında onlara eşlik edecek geleneksel bir Daruma bebeği alacak. 

Daruma bebeği, Zen geleneğinin kurucusu 5. yüzyıldan kalma Budist keşiş Bodhidharma'dan modellenen içi boş, yuvarlak, Japon geleneksel bir bebek. Daruma, sembolizm açısından zengin bir tasarıma sahiptir ve Japonlarca iyi şanslar tılsımı olarak kabul edilir.

Daruma bebekleri; azim, iyi şanslar ve cesaretlendirme için bir sembol olarak görülür.
İlk olarak yüzlerce yıl önce Japonya'da yapıldılar ve sahiplerinin hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmaları amaçlandı. Yuvarlak şekli nedeniyle, Daruma ne zaman düşerse dik pozisyona gelebilir. Bu, '7 kez düşmek, 8 kez yükselmek' anlamına gelen 'Nanakorobi yaoki' adlı Japonca ile ilgilidir.

Tokyo 2020'ye giden yoldaki takımların büyük başarısını sembolize ediyor, şanslı bir cazibe olarak Tokyo'ya giden takımını destekleyecek ve sonunda ülkelerini nihai spor sahnesinde temsil edecek.

Daruma özellikle sadece iyi şans getirici olarak değil, aynı zamanda azim ve cesaret gibi voleybol ile ortak önemli spor değerlerini paylaştığı için seçildi.

Kadınlar Tokyo Voleybol Eleme turnuvaları, 24 takımın katılımı ile 6 grup şeklinde yapılacak.are scheduled for next weekend, with 24 teams divided into six pools:

Erkekler Tokyo Voleybol Eleme turnuvaları ise aynı formatta düzenlenecek.

 Sonuçta her grupta birinci olacak takım Tokyo 2020 biletini alacak.

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV