22 Ağustos 2019 Perşembe

Osman Dehrioğlu'nu kaybettik

Eski voleybolculardan, voleybol camiasının sevilen isimlerinden Osman Dehrioğlu, yakaladdığı hastalıkla olan mücadelesinde yenik düştü ve aramızdan ayrıldı.

10 Şubat 2019 Pazar 16:38
Osman Dehrioğlu'nu kaybettik
Eski voleybolculardan, voleybol camiasının sevilen isimlerinden Osman Dehrioğlu, yakaladdığı hastalıkla olan mücadelesinde yenik düştü ve aramızdan ayrıldı.

Aynı zamanda VakıfBank Voleybol Takımının Yardımcı Antrenörlerinden Dehri Can Dehrioğlu'nun da babası olan Osman Dehrioğlu'na Allah'ta rahmet, kederli ailesi, dostalrı ve sevenleri ile voleybol camiamıza baş sağlığı dileriz.

Voleybol Aktüel

Merhum Osman Dehrioğlu'nun cenazesi Cenazesi yarin 11 Şubat Pazartesi günü öğle namazı sonrası Karacaahmet Şakirin Camii'nden kaldırılacak, Topkapı Çamlık Mezarlığı'na defnedilecektir.Osman Dehrioğlu Kimdir?Gülnür Görgün'in sosyal medyada yayınladığı 'Voleybolun Unutulmazları' bölümünde kendi kaleminden Osman Dehrioğlu:

1954 İstanbul doğumluyum. Altı sene İstanbul Erkek Lisesi, dört sene Pertevniyal Lisesi’nde, sekiz sene İktisat Fakültesi’nde okudum. Hala 1. sınıftan iki dersim var. 
Voleybola 17 yaşında 1971’de enteresan bir şekilde başladım. Büyük Çekmece’de yazlıkta maç yaparken bir itfaiye cipi geldi, iki kişi maçı izlediler. Maçtan sonra o iki kişiden biri Faik Edgü ve beni çağırdı, voleybolcu olup olmadığımızı sordu. Hemen bana fotoğraf ve nüfus kağıtlarınızı getirin, sizi voleybolcu yapacağım dedi. Peki abi dedik ama, Faik’le kısa bir toplantı sonucu bu işin bizi bozacağına karar verip, bizim eve gittik oturduk. Yarım saat sonra o adam eve geldi. Sora sora bizi bulmuş, aldı bizi götürdü birer bira ısmarlayıp tava getirdi ve voleybolcu olduk. O adam Ahmet Özkan imiş. Böylece İtfaiye genç takımında voleybola başladım. Sonra İTÜ genç ve A takımı, Altınyurt, İETT, Galatasaray, Çorlu Kültürspor, Beşiktaş, Erzincan Karagücü ve Bakırköy’de oynadım. 16 senenin 5’ini Enver Göçener, 3’ünü Mehmet Bengü ile geçirdiğim için kendimi çok şanslı buluyorum. Üniversite takımında 8 sene oynadıktan sonra 29 yaşına geldiğimden yaş haddinden emekli oldum. 
1986 yılında evlendim, 1987’de voleybolu bıraktım. 1988 doğumlu bir oğlum var. O da voleybol antrenörü. Herkese sevgiler, saygılar. 
Anahtar Kelimeler: Osman Dehrioğlu, Vefat

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV