19 Temmuz 2019 Cuma

Ozan Çağı Sarıkaya Montreux'da görev yapacak

Uluslararası Voleybol Hakemlerimizden Ozan Çağı Sarıkaya, 13 - 18 Mayıs 2019 tarihlerinde, İsviçre'nin Montreux kentinde düzenlenen 34. Montreux Volley Masters'da görev yapacak. Bu görev, genç hakemimizin görev yapacağı ilk FIVB turnuvası olma özelliğini taşıyor.

12 Mayıs 2019 Pazar 11:07
Ozan Çağı Sarıkaya Montreux'da görev yapacak
Van Bölgesi Uluslararası Voleybol Hakemlerinden Ozan Çağı Sarıkaya, 13 - 18 Mayıs 2019 tarihlerinde, İsviçre'nin Montreux kentinde düzenlenen ve Filenin Sultanları'nın da B Grubu'nda mücadele edeceği 34. Montreux Volley Masters'da görev yapacak.

Halen ülkemizde CEV Şampiyonlar Ligi'nde görev yapan üç hakemden biri olan Ozan Çağı Sarıkaya, ilk kez bir FIVB turnuvasında düdük çalacak. Sarıkaya, A Kadın Milli Takımımızın yer almadığı A Grubu'ndaki maçlarda görev alacak.

Temsilcimiz Ozan Çağı Sarıkaya'ya başarılar dileriz.

Voleybol Aktüel


Ozan Çağı SARIKAYA Kimdir?Ülkemizde halen CEV Şampiyonlar Ligi’nde görev yapan üç hakemden biridir.
2014’ten beri Van ili Gevaş ilçesinde bulunan Gevaş Çok Programlı Anadolu Lisesi’nde İngilizce öğretmeni olarak görev yapıyor.
 Hakemliğe 1999 senesinde başladı, 2003'de Ulusal Voleybol Hakemi oldu. 2007 senesinde Lihtenştayn'da açılan kursu başarı ile bitirerek Uluslararası Plaj Voleybolu Hakemi oldu. Plaj voleybolunda 2012 yılına kadar birçok dünya turunda yer alarak çeyrek final ve yarı final maçları yönetti. 2012Yılında ise Ankara'da açılan kursu başarı ile bitirerek salonda da Uluslararası Voleybol Hakemi oldu. Ülkemizde hem salonda hem plajda Uluslararası Voleybol Hakemidir. FIVB'nin değişen kuralları sebebiyle tercihini slaondan yana kullanmış ve plaj voleybolundaki hakemlik karşyerine devam etmeme kararı almıştır. Salonda 2016 yılında Kosova'da ilk Şampiyonlar Ligi görevini yapan Sarıkaya’nın yönettiği bu maç, Kosova tarihinin ilk uluslararası voleybol maçı idi. 
Genç hakemimiz, son olarak 12 Mart 26 Şubat tarihinde CEV Kadınlar Voleybol Şampiyonlar Ligi Çeyrek Final maçında Başhakem olarak görev yaptı.

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV