20 Temmuz 2019 Cumartesi

Seçkin Sporların Finansmanı

CEV Başkan Yardımcısı ve Saymanı Özkan Mutlugil Seçkin Sporların Finansmanı Konulu Uluslararası Konferansa Katıldı

25 Haziran 2019 Salı 06:41
Seçkin Sporların Finansmanı
 Bu ayın başlarında, CEV Başkan Yardımcısı ve Sayman Yardımcısı Özkan Mutlugil, Polonya Spor ve Turizm Bakanlığı ve Spor Enstitüsü Ulusal Araştırma Enstitüsü'nün seçkin sporların finansmanına yönelik yenilikçi mekanizmalar üzerine düzenlen bir konferansta panele katılan birçok konuşmacı arasındaydı. Konferans, iki panelden ve Polonya ve Avrupa'dan birkaç uzmandan oluşan çeşitli sunumlardan oluşuyordu.

Panele, Ulusal Federasyonları, bölgesel spor organizasyonlarını ve spor kulüplerini temsil eden 150'den fazla kişi katıldı. Mutlugil, Polonya Spor ve Turizm Bakanı Vekili Jan Widera, Polonya Olimpiyat Komitesi Başkan Yardımcısı Andrzej Witkowski, Avusturya Spor Ltd. Şti., Clemens Trimmel, Totalizator Sportowy Başkanı Olgierd Cieslik, Olimpiyat sürat pateni madalyalı isim Natalia Czerwonka’nın  bulunduğu seçkin panelde yer alanlar arasında idi. 

Konferans, Brüksel’deki Vrije Universiteit’den Profesör Bayan Veerle De Bosscher’ın 15 ülkede seçkin spor dalında fon bulma üzerine uluslararası karşılaştırması raporu, NOC * NSF Hollanda Olimpiyat Komitesi’nin Huibert Markaları tarafından sunulan bir vaka çalışmasını içeriyordu. 

Estonya Olimpiyat Komitesi Elit Spor Müdürü Raido Mitt, Estonyalı elit spor ve spor organizasyonlarının bir şemsiye organizasyon aracılığıyla kamu fonlarından finanse edilmesine odaklanan bir vaka çalışmasını ele alırken, Trimmel Avusturya'da seçkin sporlara yönelik fon politikalarının finansmanı ve dağıtımını gözden geçirdi.

Etkinlik, Avrupa'nın Voleybol ailesi için gerçekten özel bir yer olan ve Polonya ile Sırbistan arasındaki 2017 EuroVolley Erkekler açılış maçına ev sahipliği yapan 65.407 seyirci ile bir rekorun kırıldığı Varşova'daki PGE Ulusal Stadyumu'nda gerçekleştirildi.
Anahtar Kelimeler: CEV

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV