20 Eylül 2019 Cuma

Sosyal Medyadaki paylaşım, Akif Başkan'a soruldu

Avrupa Şampiyonası’nda ikincilikle yetinmek zorunda kalan Filenin Sultanları, gündemdeki yerini korurken, Milli Takımımızın İtalyan Baş Antrenörü hakkında sosyal medyadaki paylaşımlar TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ’a soruldu. Başkanın cevabı da, tavrı da çok netti…

11 Eylül 2019 Çarşamba 09:39
Sosyal Medyadaki paylaşım, Akif Başkan'a soruldu
Avrupa Şampiyonası’nda ikincilikle yetinmek zorunda kalan Filenin Sultanları, gündemdeki yerini korurken, Milli Takımımızın İtalyan Baş Antrenörü hakkında sosyal medyadaki paylaşımlar TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ’a soruldu. Sporst TV’deki Süper Spor programına telefonla bağlanan Başkan Üstündağ, söz konusu sosyal medya paylaşımı ile ilgili görüşleri sorulduğunda şunları söyledi:

‘Ben o yoruma katılmıyorum. Tabi ki saygı duyuyorum herkesin her türlü yorumuna ama katılmıyorum. Guidetti 10 yılı aşkındır Türkiye'de ve kulüp çalıştırıyor. Kulüp takımlarının yanında Almanya'yı ve Hollanda'yı da çalıştırdı. Hep başarı, hep derece elde etti. Gerek Milli Takımlarda, gerek kulüp takımlarında başarısı inanılmaz bir başarı, kariyeri dünyada ilk üç isim arasına girmiş bir antrenör. Ve şimdi bizde bu hoca ile çalışıyoruz. Düşünün bir jenerasyon değişikliğine gittik. Bu takımın pasör çaprazı 2000 doğumlu Ebrar. Kimin yerini doldurmaya çalışıyor? Neslihan gibi bir yıldızın yerini doldurmaya çalışıyor. Bu takımın 4 numarası Meliha, Hande. 1997 Doğumlu, 1993 doğumlu çocuklar bunlar. Kimin yerini doldurmaya çalışıyor Gözde'nin Esra'nın yerini doldurmaya çalışıyorlar. Orta Oyuncuya bakıyoruz Zehra. Kimin yerini doldurmaya çalışıyor? Özlem'in, Aysun'un yerini doldurmaya çalışıyor. Bu arada tecrübe ve deneyim konusunda Eda ve Naz dışında çok tecrübe ve deneyim de kazanamamışız. Naz'ın da 1.5 yıl ara vermiş 1 ay önce voleybola dönmüş. Düşünebiliyor musunuz? Şimdi burada, bu oluşumda, gelinen bu noktada Giovanni Guidetti’den memnun olmamak mümkün mü? Ben memnunum. Bir kere işini çok seviyor, mesleğine çok saygı duyuyor. İnanın, her gördüğünde, her fırsatta, on dakika  boşluk bile olsa hemen ‘ Sevgili Başkanım, voleybol için bir meeting yapabilir miyiz?’ diyor. Bu kadar mesleğine saygı duyan birisi, gayret gösterip çabalayan birisi. Bu konuda o tür yorumlara katılmıyorum’ diyerek İtalyan Teknik Direktöre sahip çıktı.
 

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV