18 Temmuz 2019 Perşembe

Yoğun Kulüp Sezonunun Ardından VNL'e

Klemen Cebulj İçin Asıl Hedef EuroVolley

09 Temmuz 2019 Salı 07:10
Yoğun Kulüp Sezonunun Ardından VNL'e
 Sloven pasör çaprazı Klemen Čebulj, çok yoğun bir kulüp sezonu geçirdi fakat dinlenmeye vakit bulamadı. Önünde, Slovenya tarafından düzenlenecek ilk EuroVolley ile sonlanacak olan milli takımla birlikte oldukça hareketli aylar var. 
Cebulj, Slovenya’da yüz maç sınırını geçen en genç oyuncu ve bu yüzden 27 yaşındayken çok tecrübeli, fakat aynı zamanda dünyanın her yerine çok seyahat ediyor.  “Gerçekten çok seyahat ettim ama bu sezon psikolojik olarak yoğundu, çünkü yeni ortamlara alışmak zorunda kaldım” dedi. Sezona Çin’de başladı, Revivre Axopower MILANO ile devam etti ve son erkekler kulüpler dünya şampiyonu TRENTINO Itas'a imza atarak tamamladı. 

“Şangay ile Çin şampiyonu oldum ve orada gerçekten bana çok yardımcı oldular ancak dünyadaki en güçlü lige geri dönüş isteğim daha büyüktü. Şubat ayının sonunda, Çin'deki misyonumu bitirdim, bu yüzden hızlı bir şekilde milli takım sezonuna hazırlanmak için kulübü değiştirmek istedim, ”dedi. Çin Şampiyonası finallerinde, Cebulj, Milano'daki kulüple sezona devam etmeye çoktan karar vermişti. Bunda özellikle eski Sloven milli takımı koçu Andrea Giani'nin rolü vardı. 

Sadece İtalyan Şampiyonası'nın Playoffları için Lombardiya'nın başkentine gitti. “Daha iyi bir teklif bulmam halinde beni serbest bıraktılar. Bu nedenle, milli takım Tine Urnaut ve Jan Kozamernik'ten arkadaşlarımın zaten birkaç mevsim önce oynadığı TRENTINO ile bir yıllık sözleşme imzalamaya karar verdim. Kulüp, İtalya liginde en yüksek hedeflere sahip, bu yüzden gelecek sezonu İtalya'nın kuzeyinde geçirmek için sabırsızlanıyorum. ” 

Klemen gerçek bir voleybol aşığı olmasına rağmen, hayatındaki her şey voleybol ile ilgili değil.

Önümüzdeki aylarda, 202 cm yüksekliğindeki pasör çaprazı Slovenya'nın ana silahlarından biri olacak. “Bir aydan fazla bir süredir çok çalışıyoruz ve yeni baş antrenör Alberto Giuliani ve yöntemlerinden memnun olduğumu söyleyebilirim. Şu an için gerçekten zor, çünkü gerçek rekabetçi maçlar, özellikle de Eylül ayındaki evimizdeki EuroVolley için sabırsızlanıyoruz,! " 

Slovenya'nın en yüksek hücum oyuncusu Klemen Čebulj, Ljubljana'da FIVB Challenger Kupası'na ev sahipliği yaptığı 10 gün içinde meslektaşları ile ilk mücadeleyi dört gözle bekliyor.
Anahtar Kelimeler: Slovenya

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV