20 Eylül 2019 Cuma

Yüksek Performans Seminerleri tamamlandı

FIVB ve Kazakistan Voleybol Federasyonu'nun birlikte düzenledikleri, Nejat Sancak tarafından Kazakistan'ın Başkenti Nursultan (ASTANA)'da gerçekleştirdiği Yüksek Performans Semineri sona erdi.

21 Mayıs 2019 Salı 10:32
Yüksek Performans Seminerleri tamamlandı
FIVB ve Kazakistan Voleybol Federasyonu'nun birlikte düzenledikleri, Nejat Sancak tarafından 15-19 Mayıs tarihlerinde Kazakistan'ın Başkenti Nursultan (ASTANA)'da gerçekleştirdiği Yüksek Performans Semineri sona erdi.

42 Antrenörün katıldığı seminerde teorik dersler ve pratik antremanlar yapıldı.

Uluslararası Coach ve FIVB Antrenör Eğitmeni Nejat Sancak'ın seminer direktörlüğünü yaptığı seminerde; Sancak'ın yardımcılığını Astana takımının yeni Teknik Direktörü Yelena Pavlova yaptı. 


Seminerde, Berlin'de yapılan Şampiyonlar Ligi Süper Finalleri, katılımcılar tarafından birlikte TV'den canlı olarak sosyal bir atmosferde izlendi.


Seminerin kapanışında bir konuşma yapan Kazakistan Voleybol Federasyonu Genel Sekreteri Yermek Syrlybaev; 3,5 ay boyunca; 8 şehirde (Almaty, Taldykorgan, Ust-Kamenegorsk, Petropavlovsk, Atyrau,Pavlodar, Kyzylorda )  düzenlenen Coach Kliniklerinin ve son olarak başkent Nursultan'da Süper Lig Antrenörleri için yapılan Yüksek Performans seminerinin önümüzdeki yıllarda Kazakistan'ın voleybol gelişimine büyük katkıları olacağına inandığını söyleyerek FIVB, Nejat Sancak ve Yelena Pavlova'ya teşekkür etti.


Yine kapanışta konuşan Erkek Milli takımı baş antrenörü Igor Nikolchenko ise; seminerin sezon sonunda kendilerini yenilemeleri için iyi bir fırsat olduğundan söz ederek bu tip seminerlerin ileride de tekrarlanmasının coachlar arasındaki iletişimin  güçlendirilmesi açısından çok faydalı olacağına inancını belirtti.Anahtar Kelimeler: Nejat Sancak

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV