18 Eylül 2019 Çarşamba

Yunanistan’ın Yükselen Yıldızı

Alexandros Raptis 18 Yaşında Milli Takımda Yer Aldı

17 Ağustos 2019 Cumartesi 07:06
Yunanistan’ın Yükselen Yıldızı
18 yaşındaki pasör çaprazı Alexandros Raptis, Avrupa Gümüş Ligi’ni 2.nci sırada tamamlayan Yunanistan milli takımında yer alıyordu. Böylece ilk kez Yunanistan erkek voleybol takımının A takımında  yer alma fırsatı yakalamış oldu.
Raptis voleybola 10 yaşında başladı ve kısa sürede oyunu çok sevdi. Olimpiada PATRAS, onun ilk kulübüydü ve 18 yaşına kadar orada kaldı ve 2018 yazında Panathinaikos ATHENS'te kariyerine devam etmeye karar verdi. İhale yaşına rağmen, ilk profesyonel sezonunda yeteneğini ortaya koydu ve Yunan şampiyonasında 5. oldu; “Yılın Çaylakları” ödülünü ve sezonun en iyi ikinci takımında yer aldı.

“Patra'da gençken, aklımda iki hedef vardı. Yüksek seviyede oynayabilmek ve milli takımla en iyi şekilde rekabet edebilmek. Önümdeki zorluklar büyük ve umarım bunlara karşı mücadele edebilirim.”dedi.

Gümüş Lig'de Raptis, İtalya ve idolü Ivan Zaytsev ile yüzleşmek için milli takımla birlikte Montpellier'e seyahat etmek umuduyla dünyaya bazı Voleybol becerilerini gösterme fırsatı buldu.

“Gümüş Lig, EuroVolley için daha hazırlıklı olmamız için harika bir fırsattı. Benim için daha da iyiydi, çünkü takımda ilk kez önemli bir rol oynadım. Yeni oyuncularla tanıştım, Mitar Tzourits gibi harika takım arkadaşlarımla oynadım ve her çalıştığımızda birçok yararlı şey öğreniyorum. Yunan taraftarlar takım arkadaşlarımı tanımaya başladılar ve dürüst olmak gerekirse, buna alışık değilim ve hala biraz garip geliyor ”dedi. 

Raptis, “İvan Zaytsev'in maçlarını, videolarını izleyerek büyüdüm ve ona karşı oynamayı hayal ediyordum” dedi. “Kariyerimin bu kadar hızlı gelişeceğine inanmıyordum. Umarım sağlıklı olurum ve Montpellier'de onunla yüzleşebilirim. Televizyondan EuroVolley'de karşı karşıya olduğumuz şeyleri izledim. Seviye yüksek ve bizim için zor olacak ama bu onun güzelliği. Kolay olduğu zaman kimse eğlenmiyor ama başa çıkmak zorunda olduğun zorluk çok zor olsa da, bu seni daha iyi olmaya motive ediyor. ”
Anahtar Kelimeler: Yunanistan

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV