20 Eylül 2019 Cuma

Hakim Başkan, Tarih yazacakken tarih olmasın Solhan Spor

Küçük Şehrin Büyük Hikayesi hiç istenilmeyen bir sonla karşı karşıya...

27 Ağustos 2019 Salı 10:16
Hakim Başkan, Tarih yazacakken tarih olmasın Solhan Spor
Beş yıllık mazisinde başarı basamaklarını teker teker çıkıp, bir şehrin hayali olan Efeler Ligi'nin kapısından 3 kez dönen, hele hele bir tanesinde rakipleri tarafından sporun ruhuna aykırı bir şekilde Efeler Ligi hakkı elinden alınan Solhan Spor, bugün itibarı ile hiç istenilmeyen bir durumla karşı karşıya.

Defalarca Solhan'da gitmiş, maç seyretmiş, Solhan halkının sevgisine mazhar olmuş, 'Fahri Solhanlı' ilan edilmişi biri olarak; bu yaz yaklaşık 120 küçük kardeşimizin içlerindeki voleybol ateşini sahaya dökmeyi başaran ve sabah sekizden akşam yirmiye kadar antrenman yaparak yeşil beyazlı formanın hayalini yaşamasına sebebğp olan Solhan Spor tarih olmak üzere...

Duygu ve düşüncelerimi tam olarak ifade edebilecek kelimeleri bulmakta zorlanıyorum. Ancak bildiğim tek bir şey var ki o da Solhan'da voleybolun her zaman var olması gerektiğidir. 


Çok sevdiğim ve saygı duyduğum Solhan Belediye Başkanı Abdülhakim Yıldız ve Nihat Doğu gibi Solhan'ın önemli isimlerine sormak istiyorum:
Parkta kadınların bile voleybol oynamaya başladığı Solhan'da, her hafta maç saati hayatın durduğu, sokaklarda insan kalmadığı bir yerde, yurt dışında ekran ve bilgisayar başına kilitlenip  Solhan Spor için dua eden yüzlerce gurbetçiye ve de en önemli yolda adeta paçalarımıza sarılıp bırakmayan, voleybol alt yapı takımı kurulması için ısrarcı olan, voleybol sayesinde her türlü madde ve internet bağımlılığı ile her türlü olumsuzluktan korunan bunca genç Solhanlıya ne diyeceğiz? Radyo ve televizyonlarda Solhan Spor'un isminin geçtiği her andan büyük mutluluk duyan, yaşadığı en güzel hayalleri voleybolla eşleştiren sevgili hem şehirlilerimin sorulana nasıl cevap vereceğiz?

Son gün!
Sevgili hakim Başkan, artık son noktaya geldik.

Bugün yeni bir yönetim kurulmaz veya başka bir yol bulunmazsa Solhan Spor fesih olacak!
Bu şehir, böyle bir sonu hak etmedi sizler de biliyorsunuz! Sözlerimiz vardı. Seçim öncesinde büyük umutlar gelişmişti Solhan Spor için. 

TARİH YAZACAKKEN TARİH OLMASIN SOLHAN SPOR!

Saygılarımla,
Kardeşiniz SavaşAnahtar Kelimeler: Solhan Spor

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV