19 Ağustos 2019 Pazartesi

İkbal Afyon Belediyesi Yüntaş'tan açıklamalar

Geçen sezon Voleybol Efeler Ligi'ne veda eden ve gelecek sezon için TVF Erkekler Voleybol 1.Ligi'ne devam edip etmeyeceği tam olarak belli olmayan İkbal Afyon Belediyesi Yüntaş takımından açıklamalar geldi.

14 Haziran 2019 Cuma 08:11
İkbal Afyon Belediyesi Yüntaş'tan açıklamalar

Geçen sezon Voleybol Efeler Ligi'ne veda eden ve gelecek sezon için TVF Erkekler Voleybol 1.Ligi'ne devam edip etmeyeceği tam olarak belli olmayan Afyon Belediyesi Yüntaş takımından açıklamalar geldi.

Kulüp sosyal medya hesaplarından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi.


 İkbal Afyon Belediye Yüntaş Voleybol takımı, 1. Lig’de yoluna devam edecek.


Türkiye Voleybol Efeler Ligi’nde verdiği mücadeleyi küme düşerek tamamlayan İkbal Afyon Belediye Yüntaş Voleybol takımı, 1. Lig’de yoluna devam edecek. 

Efeler Ligi’nde bulanan İnegöl Belediyespor’un lige devam edip etmeyeceği konusunda da belirsizliği var. Ayrıca kulübü kapatma düşüncesinde olan İnegöl Belediyespor bedelsiz olarak devirde de bulanabilir. Efeler Ligi’ndeki İnegöl Belediyespor’u almak daha etkili bir yöntem olacağı gibi ayrıca da maliyeti artıracak. 

ALTYAPI ÖNEMLİ

Afyon Belediye voleybol takımının, AFJET Afyonspor’un ve Afyon Belediyespor basketbol takımlarının bir an önce altyapıları geliştirmesi gerekiyor. Hem oyuncu hem de gelir kaynakları bakımında altyapılarını güçlendirmesi gereken takımlar, bir süre olduğu yere sayarak gücüne güç katarak sağlam bir yapılanma ile yoluna devam etmeli. 

EFELER’DE HASCAN VE PINAR GÖREVE DEVAM EDEBİLİR

Afyon Belediye Voleybol takımının emektar oyuncusu Burak Hascan ve Antrenör Yardımcısı olan Ömer Faruk Pınar takımla birlikte yola devam edebilir. Burak Hascan ve Ömer Faruk Pınar’ın antrenörlüğünde yola devam edecek olan Afyon Belediye, gençlerle kurulu bir takıma 3-4 takviye ile ligde kalabilir. Bu sayede hem alt yapıdan oyuncu yetişmiş olur, hem de daha az maliyete takım yolana devam eder. 

YÖNETİM YENİLENİYOR

Abdullah Aydoğan, Burhan Kınay, Şükrü Balık ile yıllardır yola devam eden Afyon Belediye Voleybol takımında mevcut yönetim görevi bırakıyor. Sağlık sorunları ve mental yorgunluğu nedeniyle takımı devretmek isteyen mevcut yönetim Belediye ile istişareli olarak yeni yönetimi oluşturmanın peşinde. 
Anahtar Kelimeler: Afyon Belediyesi Yüntaş

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV