16 Ocak 2019 Çarşamba

Sakarya'nın en iyi haber portalını Hack'lemişler

Geçtiğimiz günlerde Sakarya gündemine bomba gibi düşen kadın voleybolcu haberinde gerçek ortaya çıktı: Sakarya'nın En İtyi haber Portalı olduğunu iddia eden Sakarya Yenigün Gazetesi'nin hacklendiği belirtiliyor.

11 Şubat 2018 Pazar 09:02
Sakarya'nın en iyi haber portalını Hack'lemişler
 Geçtiğimiz günlerde Sakarya gündemine bomba gibi düşen kadın voleybolcu haberinde gerçek ortaya çıktı: Sakarya'nın En İtyi haber Portalı olduğunu iddia eden Sakarya Yenigün Gazetesi'nin hacklendiği belirtiliyor.

Sitemizde 6 Şubat Salı günü 'Güler misin, ağlar mısın' başlığı ile çıkan haberde TVF Kadınlar Voleybol 1.Ligi B Grubu takımlarından  sürekli olarak maddi imkansızlıklarla gündeme gelen Sakaryaspor'un, yabancı oyuncu transferi ile ilgili bir haber yapılmıştı. Haber, Sakarya Yenigün isimli yerel gazetede yayınlanmış ve oyuncu ile yapılan röportaj biel haberde yer almıştı. ( 'Güler misin, ağlar mısın' başlığı ile çıkan haberi okumak için tıklayınız ) 

10 Şubat Cumartesi günü Sitemiz Genel Yayın Yönetmeni Savaş Eskigülek'i telefonla arayan Sakaryaspor Kadın Voleybol Takımı Teknik Direktörü İdris Demir, söz konusu transferin doğru olmadığını, maddi imkansızlıklarla boğuşurken böyle bir transferi yapmalarının mümkün olmadığını belirtti. Demir yaptığı açıklamada' Haber tamamen asılsızdır. İlgili yerel gazetenin internet sitesinin internette sıkça rastlanan bir durum olan hacker saldırısına maruz kaldığını ve bu asılsız haberin hacklerlar tarafından yapıldığını öğrendik. Büyük bir beğeni ve ilgi ile takip ettiğimiz Voleybol Aktüel'de bu asılsız haberin yapılmış olmasından dolayı da ayrıca üzüldük. Sizden ricamız söz konusu transfer haberinin doğru olmadığını duyurmanızdır' şeklindeki ricası ile durumu siz değerli takipçilerimize bildirmek istedik.

Başarıları ile Türk Milli Takımlarında görev alamaya başlayan sevgili İdris Demir hocamızın ricası ile konunun açıklığa kavuşmasına sevindiğimizi belirtmek isteriz. Ancak, haberin neredeyse tüm ulusal basına yansıması sebebiyle gerekli girşimlerin çok daha hızlı ve etkili bir şekilde alınmış olması gerektiğini de belirtmek isteriz.

Ayrıca konuyu telefonla Genel Yayın Yönetmenimize aktarırken, İdris Hocaya haber ile ilgili duyduğu rahatsızlığı dile getirirken sitemizin ismini vererek Genel Yayın Yönetmenimize küfür ve hakaret ettiğini öğrendiğimiz sözde öğrenci velisi olan şahıs için de gerekli işlemleri başlatacağımızı bildirmek isteriz.

Voleybola emek veren her kesimin yanında, tarafsız ve objektif yayın anlayışımızla yer almaktan ödün vermeyeceğimizi, Türkiye'de basının voleybola hak ettiği değeri vermesi yönünde çalışmalarımıza devam edeceğimizi ve bu yolda gelebilecek her türlü baskı ve tehdite gereken cevabı kanuni ölçülerde vereceğimizin bilinmesini isteriz.

Sakaryaspor camiasına ve Sakarya Yenigün Gazetesi'ne yaşadıkları siber saldırı sebebiyle geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Voleybol Aktüel


    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV