16 Aralık 2018 Pazar

Seydikemer Belediyespor destek bekliyor

Türkiey Erkekler Voleybol 2. Ligi A Grubu'nda mücadele eden Seydikmer Belediyespor Başkanı Hasan Köymen, haftasonu oynacakları Saint Joseph maçı için taraftarlarından destek bekliyor. Başkan Hasan Köymen'den sitemiz için Seydikemer Belediyespor'u anlatmasını istedik. Detaylar haberin devamında...

12 Ocak 2018 Cuma 11:04
Seydikemer Belediyespor destek bekliyor
Türkiey Erkekler Voleybol 2. Ligi A Grubu'nda mücadele eden Seydikmer Belediyespor Başkanı Hasan Köymen, haftasonu oynacakları Saint Joseph maçı için taraftarlarından destek bekliyor.

14 Ocak Pazar günü saat 13.00'de Seydikemer Spor Salonu'nda oynacakları ve zirve yolunda büyük öenme sahip olan Saint Joseph maçı için taraftarlarından destek beklediğini belirten Köymen; ' Bu kulüp hepimizin kulübü, İşte bu yüzden sahip çıkmak boynumuzun borcudur' dedi.

Başkan Hasan Köymen'den sitemiz için Seydikemer Belediyespor'u anlatmasını istedik. Şimdi sizleri Başkan Köymen'in kaleminden Seydikemer Belediyespor ile baş başa bırakıyoruz.

1978 yılında Kurucu Başkan (Merhum) Mehmet Günay Başkanımız tarafından Fethiye Doğanspor ismiyle kurulan Kulübümüz Fethiye bölgesinde uzun yıllar faaliyetlerini sürdürmüştür.
1998 yılında Kulübümüz, o yıllarda Fethiye’nin beldesi olan Kemer’e taşınmış ve ismini Kemer Doğanspor olarak değiştirerek faaliyetlerine devam etmiştir.
30 yıl boyunca hem Başkanlık hem hocalık yapan Mehmet Günay Başkanımızın 2008 yılında vefatıyla göreve Süleyman Abalı gelmiştir. 2014 yılında ilçe olan beldemizin ismi Seydikemer olmuş ve 2015 yılında Genel Kurul kararıyla Kulübümüzün ismi de Seydikemer Belediyespor olarak değişmiştir.
2008 yılına kadar sadece Futbol branşında faaliyet gösteren Kulübümüz 2. Başkan Süleyman Abalı’nın girişimleriyle aynı yıl Voleybol branşında da faaliyet göstermeye başlamıştır.
2014-2015 sezonu sonunda Bölgesel Ligden 3. Lige yükselen Takımımız, ilk defa çıktığı 3. Ligde çok fazla varlık gösterememiştir.
2016 yılında Süleyman Abalı’nın görevi bırakmasıyla Kulüp Başkanlığına Hasan Köymen seçilmiştir.
Hasan Köymen Başkanlığındaki Kulübümüz 2016-2017 sezonunda Voleybol branşında değişen statü gereği 2. Ligde çok ciddi bir ilerleme kaydederek, uzun süre namağlup götürdüğü sezonu 2.likle tamamlayarak Konya’da yapılan 1. Lige yükselme Yarı Final müsabakalarına adını yazdırmayı başarmıştır. Tarihinde ilk kez bu kadar yüksek bir noktaya ulaşan Kulübümüz, yarı final maçlarında elenerek geri dönmek zorunda kalmıştır. 
Hasan Köymen:
“2017-2018 sezonunda yine hedefini 1. Lige yükselmek olarak belirleyen Kulübümüz şuana kadar iyi bir sezon geçirmektedir.
Şuanda sıralamada 3. olsak da hedefimiz grup maçlarını en kötü 2.likle tamamlayarak Yarı Finale kalmak.
Sezon başında ilk haftalarda bazı oyuncularla yollarımızı ayırıp yeni oyuncu takviyeleriyle Takımımızı yarı final maçlarına endeksli revize ettik.
Sonuçlara baktığımızda doğru hamleler yaptığımızı görüyoruz.
En son deplasmanda oynadığımız Milas maçında gördükki takım içindeki uyum en üst seviyelerde. Şuan önümüzde sezonun en kritik maçlarından biri olan Saint Joseph maçı var. Bu maçı aldığımız takdirde avantajlı duruma geçeceğiz. Bu yüzden bu maça özel olarak hazırlanıyoruz. Sporcularıma ve Hocamıza güvenim tam. Evimizde oynayacağımız bu önemli maçtan seyircimizin de desteğiyle galip ayrılacağımızdan şüphem yok.
Ayrıca 2 yıl gibi çok kısa bir sürede ilçemizde Voleybol kültürünü bu noktalara getirmiş olmaktan da ayrıca mutluluk duyuyorum. Altyapı Genç Erkekler kategorisinde ilimiz takımları arasında 4’lü finale kaldık. İnşallah Genç kardeşlerimizle hedefimiz Bölge Finallerine adımızı yazdırmak ve bir sonraki aşamada Türkiye Şampiyonasına katılabilmek. Burada en güzel kısım Genç Erkekler Takımımızın neredeyse tamımına yakını doğma büyüme Seydikemerli olmaları. Bu demektir ki ilçemizde bu yetenek mevcut. Şuanda ilimiz genelinde Kulübümüzde oynamak için can atan onlarca genç kardeşimiz var. Bu bizim için müthiş bir gurur kaynağı. 
Bizlere düşen görev öncelikle ilçemiz gençlerine Voleybol kültürünü aşılayıp onlarla birlikte en yüksek hedeflere yürümek. Ve bunu başarabilecek güçteyiz.” 
Anahtar Kelimeler: Seydikemer Belediyespor

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV