20 Eylül 2019 Cuma

Sorgun Belediyespor için 5 dakika düşün Erkut Başkan

Sorgun Belediyespor Efeler Ligi hedefine doğru emin adımlarla ilerlerken, camiaya düşen haber bizleri şok etti.

13 Nisan 2019 Cumartesi 10:49
Sorgun Belediyespor için 5 dakika düşün Erkut Başkan

Sorgun.


Türkiye’nin’ tam ortasında yer alan Sorgun toprakları , tarihi boyunca pek çok medeniyete ev sahipliği yapmıştır.

Tam bir termal cenneti olduğu kadar tarihi, turizmi, el sanatları, geniş ve verimli tarım, yer altı ve yer üstü kaynakları, jeotermal enerji kaynakları, zengin uranyum yatakları ve son yıllarda gösterdiği değişim hamleleri ve uygulanan başarılı projeler ile İç Anadolu Bölgesinin cazibe merkezlerinden biridir.

 

Pek çok tarihi mirasın bulunduğu, kaplıcalar şehri Sorgun’da kültür ve sağlık turizmi her gün biraz daha gelişmekte, Sorgun ekonomisine ve sosyal hayatına canlılık kazandırmaktadır.

Sorgun Belediyespor.

TVF Erkekler Voleybol 1.Ligi'ne Efeler Ligi hedefi ve önemli transferle giren, haftalar ilerledikçe B Grubu'nun zirvesinde, ilk ikide yer alarak Play Off Yarı Finali'ne kadar gelen başarılı süreçte pek de gündeme gelemeyen, sessiz ve derinden hedefine doğru ilerleyen takım.

Kayseri'de yapılan Yarı Final'de oynadığı voleybol ile Efeler Ligi'ni hak eden bir görüntü çizen sarı siyahlı takım için içinde bulunduğumuz hafta camiaya yayılan haberlere üzüldük.

Voleybolcuların üç aydır maaşlarını alamadıklarını, sorunlarına çözüm arayacak bir muhatap bulamamalarını, takımdan gönderilen yabancı oyuncular ile yerli ve yabancı oyuncuların menecerlerine ödeme yapılmadığını hayretle öğrendik. 

Buna rağmen, forma için mertçe mücadele ettikleri, Efeler Ligi hedefine doğru ilk aşamayı geçerek 19 Nisan'da Kayseri'de başlayacak Final Etabı'na Teknik Direktörleri Mehmet Şahin yönetiminde çalışmalarına devam edeceklerini, yine kendilerine yakışanı yaparak sözlerine sadık kalacaklarını öğrendiğimiz Sorgun Belediyespor.

Çiçeği burnunda, Sayın Mustafa Erkut Ekinci Başkan.

Öncelikle 31 Mart Yerel Yönetim Seçiminde Sorgun halkının yaklaşık %40'ının güveninin ve oyunu alarak başkan seçilen Mehmet Erkut Ekinci'yi seçimdeki başarısı için kutlamak istiyoruz. 

Bağlı olduğu Yozgat'ı da dahil edersek, sportif açıdan 2001-2002 yıllarında Türkiye 1.Futbol Ligi'nde mücade etmiş, bir sezon burada kalabildikten sonra kayda değer başka bir başarıya sahip olamamış ve şu an Amatör Kümede mücadele eden futbol takımının dışında gümbür gümbür hedefine ilerleyen Sorgun Belediyespor Voleybol Takımının Sorgun ve Yozgat için ne denli büyük bir başarı elde ettiğini anlatamaya sanırım fazla gerek yoktur.

Sayın Başkan,
İlçeniz için bu önemli başarıya kayıtsız kalmayın. Lütfen bu takıma sahip çıkın. Hem de 19 Nisan'da Kayseri'deki Finallere sayılı günler kala Sorgun Belediyespor'un sorunlarına biraz önem verin. Bakın göreceksiniz bu takım gösterdiğiniz ilginin karşılığını size nasıl verecektir. Toplamda 1.290 milyar TL bir bütçe ile ne bu seviyede başarı elde etmek mümkün ne de bu kadar bedelle bu kadar reklam yapılabilir? Türkiye'nin en üst seviyedeki voleybol ligi olan Efeler Ligi'nde yer alarak Sorgun ve Yozgat ekonomisine katacağınız değerleri de eklersek, Sorgun Belediyespor başarısının önemini biraz daha iyi anlatmış olabiliriz sanırım.

Sayın başkan, 

Size seçim kazandıran sloganınızda ne güzel seslenmişsiniz seçmenlerinize: '
Beş Yıl İçin Beş Dakika, Sorgun İçin Düşün'.


İş seyahatleri dışında bir kez bile yollarından geçmemiş ancak voleybolun Anadolu'da bir başka güzel olduğunu her yerde dile getiren bir voleybol sever olarak biz de sizden Sorgun Belediyespor için lütfen 5 Dakika düşünür müsünüz? diye rica ediyoruz.

Sorgun halkı ve Sorgun Belediyespor, voleybolda Efeler Ligi’ni hak etmiyor mu?


Saygılarımla,
Savaş Eskigülek

Anahtar Kelimeler: Sorgun Belediyespor,

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV