17 Ocak 2019 Perşembe

Tebrikler Solhan Spor

Solhan'ın Sesi Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Aldülgafur Bildik'in Efeler Ligi kapasından dönen Solhan Spor'u kaleme aldığı makalesini sizlerle paylaşıyoruz...

26 Mart 2018 Pazartesi 06:30
Tebrikler Solhan Spor
Solhan'ın Sesi Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Aldülgafur Bildik'in Efeler Ligi kapasından dönen Solhan Spor'u kaleme aldığı makalesini sizlerle paylaşıyoruz...


TEBRİKLER SOLHAN SPOR!

Evet, Tebrikler Solhan Spor!

Bu tebrik, Efeler Ligi’ne çıkmaya hak kazanan iki takımla alınan aynı (5) puanla sınırlı değildir.

Bu tebrik, verilen mücadelenin ve yaşanılanlara karşı dik duruşun karşılığıdır.

Bu tebrik, Küçük bir şehirden çıkan büyük takıma Finallerde verilen desteğin; Solhan’da, Bingöl’de, Bölgede, ülke genelinde ve yurt dışında sevdalılarını ve destekçilerini TV ekranlarına kilitlemenin karşılığını vermese de hak edilen tebriktir.

İlk kez bu derece bir başarının yakalanmasına karşılıktır bu tebrik,

Sponsorsuz olarak ligi sona taşımanın karşılığıdır,

Büyük zorluklara karşın verilen mücadele ile alınan başarının karşılığıdır bu tebrik…

TV tarihinde ilk kez bir voleybol müsabakasının TV’de Zazaca anlatımla yayımlanmasına vesile olmak da tebrik gerektiren bir başka sebeptir.

Final müsabakaları son günü öncesi Tokat Belediye Plevne Takımı ile Arhavi Belediyesi takımlarının son karşılaşmasının sonucunun belirtilip size iletilmesine rağmen, TFL Altekma takımına maçı verme durumunuzda TFL Altekma takımının Efeler Ligi’ne çıkmayı garantileyeceği kesin iken ve Tokat Belediye Plevne ile Arhavi Belediyesi’nin son müsabakasında daha çetin bir müsabakaya zemin hazırlama imkanı elinizde olmasına rağmen “onurumuzla çıkıp mücadelemizi vereceğiz” diyerek takımı sahaya süren yönetici, teknik heyet ve sahada mücadele edip galibiyet getiren oyunculara Solhan’ın başını eğdirmemek için verilen mücadeleye karşılıktır bu tebrikler…

Onur duyduk!

Final müsabakalarının ilk ikisinde gerekli gayreti göstermesine rağmen ilk maçta 1 ve 2’nci setlerde istenilen olmasa da son sette kıl payı ile giden galibiyet, Solhanspor’un mücadele etmediği anlamına gelmez. İkinci karşılaşmada ise gelen kırmızı kartın ağır olduğu görüşü camiada hakim iken Sanchez’in sayı sonrası sevinci TVF Youtube kanalında görüntüde açık ve net görünüyor. Bu karar, bir talihsizlik olarak da hafızalarda yer edinmiştir.

Solhan Spor’un son karşılaşmada mağlup olması durumunda TFL Altekma Efeler Ligi’ne çıkma hakkı elde edecekti ve mevcut duruma göre ise Tokat Belediye Plevne Efeler Ligi’ne çıkamayacak durumda olacaktı. İki takımdan birinin çıkamaması, istenilmesi durumunda Solhan Spor’un elinde olmasına rağmen çıkıp aslanlar gibi mücadele edip Solhan’ın ismine halel getirmeyen takım oyuncularından teknik heyet ve yöneticilere minnet duyuyor ve onur duyuyoruz. Solhan’a yakışan, elinde imkan olmasına rağmen kötü senaryoya alet olmamasıydı ve gereğini yaptılar.

Bugün voleybol camiasında eğer Solhan Spor’un son karşılaşmadaki mücadelesi ‘şerefli ve onurlu’ bir duruş olarak dile getiriliyorsa amaca ulaşılmıştır.

Evet, Solhan Spor, Efeler Ligi’ne çıkmadı ama Efeliğini yaptı. Bununla onur duyduk.

*          *          *          *          *

Efeler Ligi’ne çıkan takım oyuncularından biri Solhan Spor’un bir oyuncusunu arayıp ‘kusura bakmayın’ diyorsa bu bile çok şeyi anlatmaya yetiyor.

TVF Başkanı, Asbaşkan ve Liglerden Sorumlu yöneticilerin izlediği final son müsabakasının birinci setinin ilk sayılarında salonda bulunan farklı takım yöneticileri, antrenör ve oyuncuları karşılaşmanın 3-1 biteceğini iddia ediyor ve TVF yöneticileri bunu göremiyorsa kimsenin diyecek sözü kalmıyor.

Son karşılaşmada adeta takımlar; “biz, istediğimizi yaparız sizler de izleyip sonra da bizleri tebrik edeceksiniz” ifadelerini anımsattılar ve karşılaşmalar sonrasında da gerekli tebrikler yapıldıysa takımların yaptığı doğrudur!

Liglerde son hafta bütün karşılaşmaları aynı gün ve saatte oynatan TVF’nin hayati önem taşıyan final son maçlarını farklı saatlerde oynatmasının izahı yoktur.

TV yayını, GDS, salon ve bazı şartlar öne sürülebilir ancak onların kamu vicdanında karşılığı maalesef yoktur.

Ayrıca, ‘Hepimiz Aynı Takımdayız’ sloganı ile başlayan finallerde herkesin aynı takımda olmadığı da görüldü.

Teşekkürler!

Bingöl Valisi Sayın Ali Mantı, Solhan Kaymakamı Sayın Fatih Okumuş, Bingöl Belediye Başkanı Sayın Yücel Barakazi, Solhan Belediye Başkanı Sayın Abdulhakim Yıldız başta olmak üzere takıma maddi manevi destek sunan herkese ve her kesime bir Solhanlı olarak teşekkür etmeyi vazife biliyorum.

Bir de tüm zorluklara rağmen geri adım atmadan mücadele ile yoluna devam eden Solhan Spor Kulübü Başkanı Sayın Ferhat Sönmez, Asbaşkan Sayın Yüksel Kutlu ve elini taşın altına koyan her bir yöneticiye ayrı ayrı teşekkür ederken, sezon başından sonuna kadar iyi niyet ve kararlılıklarından taviz vermeyip dışarıda aile olup, sahada aslanlar gibi mücadele eden sporculara da ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Solhan Spor’a gönül vermiş tüm Solhan sevdalılarına ve Solhan Spor destekçileri ile her zaman takımının yanında olan; deplasmanlarda, yarı final ve final müsabakalarında bir an olsun takımı yalnız bırakmayıp en üst perdeden desteklerini sürdüren Solhan Spor’un vefalı ve cefakar taraftarına da teşekkür ediyoruz. Bu azim ve kararlılığın, genç kardeşlerimizin hayatının her alanında kendilerini bırakmamasını ve topluma faydalı bireyler olmalarını da diliyorum.

Bir teşekkürü de taraftarın yarı final ve final müsabakalarında takımın yanında olmasına imkan sağlayanlara gelsin.

 

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV