26 Haziran 2019 Çarşamba

Kar Voleybolu Web Sitesine Yeni Bölüm

Kullanılacak İlk Belge 2018-2020 Kar Voleybolu Kuraları

24 Aralık 2018 Pazartesi 06:29
 Kar Voleybolu 	Web Sitesine Yeni Bölüm
 FIVB, Kar Voleybolu için web sitesine yeni ve özel bir bölüm eklediğini duyurdu. Bu bölüm; maç takvimleri, maç sonuçları, haberler ve diğer belgeler hakkında bilgi almak için gidilecek yer olacak. Organizasyon ve sporcuların gelişim planları hakkında oyuncuları, federasyonları ve diğer paydaşları bilgilendirecek. 

Kullanılabilecek ilk belgelerden biri, spor için yeni bir kilometre taşını oluşturan 2018-2020 Kar Voleybolu Kuralları.

FIVB ve Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV) arasındaki iş birliğinin sonucu olarak, yeni kuralların öne çıkan noktaları arasında üç kişilik takımlar (artı takım başına yedek oyuncu olacak dördüncü oyuncu) ve her maçın en iyi standartlarda oynanması yer alıyor. Üç setlik maç, 15 sayıda ve iki puan fark olduğunda sona erecek. Sahanın boyutları değişmedi ve en az iki metrelik serbest bölge ile 16x8 metre ölçülerinde.

Bu özel bölüm, sporun önündeki yol haritasını ortaya koyarken oyun kuralları ve disiplinin bilincinin gelişmesiyle birlikte kar voleybolunun şu anki gelişim durumunu yansıtıyor. Kar voleybolu, tüm yıl boyunca plajdan dağlara, kapalı ve açık alanlardan erişilebilen voleybol sporunun eğlencesini, tutkusunu ve evrenselliğini göstermektedir.

FIVB, kar voleybolunu kendi disiplinlerinden biri olarak kabul etmiş ve tüm bağlı voleybol yönetim organlarını kendi ülkelerinde de aynısını yapmaya teşvik etmiş, sporun tabandan ve uluslararası düzeyde büyümesine katkıda bulunmuştur.
Yakın zamanda Kar Voleybolu disiplinini tanıyan Ulusal Federasyonlardan biri olan İtalya'da FIPAV'ın Başkan Yardımcısı Adriano Bilato ile birlikte ülkedeki sporun gelişimine nezaret ediyor.

FIVB, 2019 yılının ilk aylarında 2019/2020'den itibaren dört ya da beş kıtayı takip etmek üzere bir Kar Voleybol Turu ile birkaç test etkinliği düzenlemeyi planlıyor. Planlarda ayrıca 2020 Gençlik Olimpiyat Oyunlarında ve 2021'de bir Kar Voleybol Dünya Şampiyonasında bir vitrin etkinliği yer alıyor.

Kış tatil köyleri ve / veya (CEV bölgesi dışında) destekçileri, 2019/2020 ve sonrasında Kar Voleybolu etkinliklerinin düzenlenmesi hakkında bilgi için FIVB ile iletişime geçmeye davet ediliyor.

 

Anahtar Kelimeler: FIVB

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV