24 Haziran 2019 Pazartesi

1955 den Bu Güne

Moskova’daki Fotoğraf Sergisinde 1955 Yılında Karda Voleybol Oynandığı Görüldü

24 Aralık 2018 Pazartesi 06:03
1955 den Bu Güne
 Kar Voleybolu hala çok yeni ama CEV Kar Voleybolu Avrupa Turu etabı ile birlikte Moskova'da düzenlenen bir fotoğraf sergisi, Rusların oldukça uzun bir süre karda voleybol oynadığını gösteriyor.

Sergi, 1955'te Moskova Bölgesinde karda becerilerini test eden birkaç voleybol oyuncusu gösteren bir resim içeriyordu. Bu oyunculardan biri olan Vitali Kovalenko, daha sonra voleybolun 1964 yılında Tokyo'daki olimpiyatlarda ilk kez oynandığında altın madalya kazanan Sovyet milli takımının bir üyesi olacaktı. Mümkün olan her şekilde gerçek bir öncüydü…

İlk resmi olmayan Kar Voleybolu yarışması 1996 yılında Rusya'da gerçekleşti. Sonuç olarak, hayranlar ve ziyaretçiler Vyacheslav Egorov tarafından çekilen ilk “gayri resmi” Rus Kar Voleybolu şampiyonunun fotoğraflarını görebildiler. Bu adam 1997 ve 1998'de Avusturya'nın Kreischberg kentinde düzenlenen ve her iki etkinliğin de Moskova'da sergilendiği plaj voleybolu etkinliklerine katılmıştır.

Yaklaşık on yıl önce Avusturya'da yapılan ilk uluslararası maçlardan sonra, Kar Voleybolu Rusya'da da çok hızlı bir şekilde büyüdü. 2014 Olimpiyat ev sahibi Soçi şehri, Dağıstan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı'nın katılımıyla, 2,800 metre yükseklikte oynanan maçlarla gayri resmi bir turnuvaya ev sahipliği yaptı. Bu etkinliğe ait görüntüler, 2017'de Soçi'de düzenlenen ilk Rus Kar Voleybol Şampiyonası'nın fotoğraflarıyla Moskova'da  sergilendi.

Bu, Spor Bakanlığı’nın Kar Voleybolu'nu Aralık 2016'da bir disiplin olarak tanımasından sonra Rusya'da düzenlenen ilk resmi Kar Voleybolu yarışmasıydı.

Mayıs 2017'de Moskova, FIVB Plaj Voleybolu Dünya Turu'nun bir durağına ev sahipliği yaparken, Olimpiyat şampiyonu Alison Cerutti ve Brezilya'dan Bruno Oscar Schmidt'in de yer aldığı bazı seçkin oyuncular, Rusya'nın başkentinde Kar Voleybolu ile ilgili kapalı bir sergi etkinliğine katıldılar. Bir buçuk yıl sonra, Vodny stadyumu, Kar Voleybolu tarihine gerçek bir dönüm noktası olarak gösterilen, spor için yeni bir çığır açan ve çıtayı gelecekteki etkinlikler için de yüksek tutan bir mekan haline geldi.

Egorov'a gelince, spor dünya çapında giderek daha fazla taraftarın kalbini kazanırken Kar Voleybolu koleksiyonuna ekleyebileceği bir kaç fotoğraf daha çekecek.

Anahtar Kelimeler: Moskova

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV