19 Ağustos 2019 Pazartesi

ABD Kar Voleybolunda da Sahnede

Dört ABD’li Oyuncu Maçları Dört Gözle Bekliyor

01 Nisan 2019 Pazartesi 06:21
ABD Kar Voleybolunda da Sahnede
 Amerika Birleşik Devletleri'ni FIVB Kar Voleybolu Dünya Turu’nun ilk iki etabında erkeklerde temsil etmek üzere bir araya gelen dört oyuncudan biri  olan Travis Mewhirter, Avusturya Wagrain’de 28-31 Mart tarihlerinde ve 4 - 7 Nisan tarihlerinde İtalya'daki Plan de Corones / Kronplatz, etkinliklerini dört gözle bekliyor. Spora yeni başlayan Eric Zaun, Chris Vaughan ve Chase Frishman ile birlikte oynayacak.

Neden Kar Voleybolunu denemeye karar verdin?
Bu kesinlikle “neden Kar Voleybolunu bir denemeye çalışmıyorum?”demekti. İki hafta boyunca zaman geçirmeye hazır olduğum bir arkadaş grubu ile, hiç gitmediğim iki ülkede sevdiğim ülkeyi temsil etmem için yeni bir profesyonel spor dalında rekabet etme fırsatı sunuldu. Sanırım bu koşullarda Kar Voleybolunu denememek için delirmiş olmalıydım.

Avusturya ve İtalya'daki etkinlikler için ekip nasıl seçildi?

Eric Zaun, kadromuzun oluşumuna öncülük etti. Eric ve ben oda arkadaşıyız. Dört aydır beraber yaşıyoruz ve toplamda belki de bir hafta boyunca aynı evdeydik ve bir süredir Chase Frishman ile iyi arkadaş oldum. Chris Vaughan uzun süredir Zaun'un arkadaşı, bu yüzden Zaun ekibi kurmaya gittiğinde, bu sadece voleybol açısından bir anlam ifade etmiyordu. Zaun ve ben 1.95 metre uzunluğundayız bu yüzden blokta iyi olduğumuzu düşünüyorum. Chase bir savunma sihirbazıdır ve Chris üç kişiyle oynanan bir sporda değerli bir unsur gibi görünen bir yedektir. Kesinlikle bir ekibin başarısının kişilik katsayısı ile katlanarak çarpılabileceğine inanıyorum ve kesin olarak buna sahibiz.

Alpler'in rakımı, karı ve havası için ne düşünüyorsunuz ve turnuvaya nasıl hazırlanıyorsunuz?
Bu yılın başlarında Mammoth, California'da kot pantolon ve tişörtle kayak yapmaya gittim, bu yüzden bunu soğuk hava eğitimi olarak kabul edeceğim. Baltimore'ın hemen kuzeyinde büyüdüm, bu yüzden babam bu röportajı görürse, 28 yıl sonra, henüz bir kürek kar atmadığımı söyleyen ilk kişi olacaktı. Özellikle Kar Voleybolu için eğitime gelince, YouTube şu anda ağırlık noktasında olduğundan mükemmel bir kaynak oldu. Dışarıda sıcak kalmak için kış mevsimi kışlık mont aldık.

Kar Voleybolu ve Plaj Voleybolu oynamak için gereken becerilerdeki farklılığın ne olduğunu düşünüyorsunuz?
Aslında henüz hiç karda oynamadığım için, yakında yeterince fikrim olacak. Ne düşündüğüme gelince, fark muhtemelen çoğunlukla ayaklarda olacak. Büyük aldatma adımlarının en verimli hareket tarzı olacağını zannetmiyorum. Birçoğu da fiziksel olmaktan çok zihinsel olacaktır. Eğer doğru zihniyete sahipseniz ve sadece üşüyeceğiniz gerçeğini benimsemişseniz, hepsini o kadar iyi taşıyamayacaksınız ve muhtemelen koordinasyonsuz hissedeceksiniz ve bunun kendinize sahip olmanıza izin vereceksiniz.

Amerika Birleşik Devletleri'nde Kar Voleybolu'nda gelişme görüyor musunuz?
Bazı parçalarda, kesin. Mammoth ve Big Bear gibi küçük dağ kasabaları olan yerlerde mevsimsel bir şey olabileceğini düşünüyorum. Dağın dibinde bir iki saha kurun, insanların kayak ve snowboard molalarında dinlenirken barlardan izlemelerine izin verin ve sadece plaj oyuncuları için sezon dışı deneyimden sonra kar voleybolunu bunun bir parçası haline getirin. Ben varım. Plaj Voleybolu, kayak ve snowboard için kalabalık ve büyük bu yüzden hepimiz aynı eğlenceli yaşam tarzı öğelerinin peşindeyiz. Bir gün kaymak diğer günlerde Kar Voleybolu oynayarak üç günde dağlarda takılmak? Sezon dışı için bana iyi bir yol gibi geliyor bana.
 
Kısa bir süre önce profesyonel Plaj Voleybolu hakkında Kings Were kitabını yayınladın. Gelecekte bir tane de Kar Voleybolu hakkında yazacak mısınız?
Kar Voleybolu bir olimpiyat sporu haline gelirse ve bir Kar Voleybolu yazarının ortaya çıkmaması durumunda, o zaman kesinlikle kendimi bir Snow Kings kitabı ile tanımlayan 1 numaralı Kar Voleybolu haber kaynağı olarak belirleyeceğim.

Ayrıca, Plaj Voleybolu yayını olan Sandcast'e de sahiplik yapıyorsunuz. Amerikan kadın ekibinin yakın zamanda Moskova'dan dönüşünün yayınlanması gibi, Snowcast'in başka bir etkinliği daha olacak mı? Wagrain ve Kronplatz'dan daha fazlasını bekleyebilir miyiz? 

Ne zaman Eric Zaun'la yoldaysam, ondan biraz ses ve video almak için elimden geleni yapmamı bekleyebilirsiniz. Bu yüzden kesinlikle, Avrupa'daki maceralarımızdan en az birinin Snowcasti olacak, umarım iki tanesi altın madalyalı kadınlarımızı da içerecektir.

Üç oyunculu Kar Voleybolu neden iyi bir fikir?
Sporun birbirinden biraz farklı bir halini almasını seviyorum. Plaj Voleybolu harika, çünkü salondaki altı kişiye karşı sadece iki kişi var. Tamamen farklı bir beceri stili ve üstün olması gereken tamamen farklı bir sporcu türü ile tamamen farklı bir spor disiplini. Üç kişilik bir ekiple, stratejide bir kırışıklık, ekstra bir ekip çalışması ve ilginç bir karar verme mekanizması devreye girer. Kısacası, yalnızca üzerinde oynanan yüzeyin farklılaşmış olması onun kendine özgü bir spor olmasını sağlar. 
 

 

 

Anahtar Kelimeler: ABD

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV