15 Aralık 2018 Cumartesi

Altın Madalya Tek Bir Set Kaybı ile Geldi

Queens of the Snow Bronzda Kaldı

12 Nisan 2017 Çarşamba 06:23
Altın Madalya Tek Bir Set Kaybı ile Geldi
 Rus Ekaterina Syrtseva ve Ksenia Khakimzanova, bu yılki CEV Kar Voleybolu Avrupa Turu’nun son etabını altın madalya ile sonlandırdılar.Altın madalya maçında ev sahibinden favori çift Greta Cicolari ve Alice Bertolaso’yu  3-0 mağlup ederek bu zafere ulaştılar.

 Khakimzanova, bu sezonun açılış turnuvasında Uludağ’da 2.lik elde ettiğinden Avrupa Turu’na yabancı değildi. Ancak Syrtseva kar üzerinde ilk uluslar arası turnuvasını oynadı. Oynadığı zemin ne olursa olsun altın madalyaya ulaşması çok fazla zaman almadı.

Sochi'deki Rus Kar Voleybol Şampiyonası'nda düzenli partneri Alexandra Moiseeva'yla birlikte zirveye çıkmasından bir hafta sonra Syrtseva'nın kutlaması gereken bir şey daha oldu. “Bu turnuvadan gerçekten keyif aldım, muhteşem dağ manzarası ve bu dağın tepesinden keyfini çıkarabileceğiniz arka plândan oluşan ortamla birlikte iyi bir organizasyon söz konusu idi. Bütün dikkatimi hala plaj voleyboluna veriyor ve bu yıl iyi sonuçlar alabilmeyi umuyorum. Kar Voleyboluna gelince, çok beğendim ve sanırım tekrar oynayacağım.” Rus takımı, turnuvada sadece bir set kaybetti o da üçüncü maçta AlmanTiana Nicolaus ve Florentina Büttner’e karşıydı.

Syrtseva ve Khakimzanova, bu turnuvaya yerli bir turnuvadan daha zorlu olacağının bilinciyle oldukça iyi hazırlandılar. Khakimzanova, Sochi’de 9.sırayı elde etmişti ancak Avrupa’da podyumun zirvesine çıktı.

 2017 ‘Queens of the Snow’ ünvanına sahip olan Anna Dostalova ve Michaela Knoblochova ikilisi ise bu turnuva sonunda bronz madalya ile yetinmek zorunda kaldılar.

Dostalova, bir kez daha yaptığı bazı savunmalar ile izleyicileri heyecanlandırmayı başardı ve kar üzerinde oynarken aşırı rahat bir his içinde olduğunu fark ettirdi. “Yıllarca libero olarak oynadım ve bunu yaparken, topu yakalamak için hızlı hareket etmeyi ve atlamayı öğrenmek zorundasın ve bazen oynamakta olduğum yüzey burada oynamakta olduğum kardan daha yumuşak değildi. Ben bu oyunu seviyorum ve kesinlikle gelecek yıl geri gelmeyi planlıyorum!”

 

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV