18 Ekim 2018 Perşembe

Avrupa Şampiyonası Eleme Kriterleri Belli Oldu

İlk CEV Kar Voleybolu Avrupa Şampiyonası 23-25 Martta Avusturya’da

28 Ekim 2017 Cumartesi 11:26
Avrupa Şampiyonası Eleme Kriterleri Belli Oldu

24 Kadın ve 24 erkek takımı, 23-25 Mart tarihleri arasında Avusturya'nın Wagrain-Kleinarl ve Flachau kentlerinde düzenlenecek olan ilk Kar Voleybolu Avrupa Şampiyonası’nda mücadele edecek.

Avusturya Alpleri'ndeki turnuvada, çok istenilen Avrupa tacının  yanı sıra cinsiyete göre 10.000 € değerinde ödül payı da alarak tarihe geçmeye çalışacaklar.

CEV, Kar Voleybolu’nun gerçek doğum yeri olarak kabul edilen Wagrain-Kleinarl ve Flachau'da bu spor disiplinin de ilk kez Avrupa şampiyonu olarak tarihe geçmek için mücadele edecek olan 48 takımın nitelik kriterlerini onayladı.

Kar Voleybolu’nun gelişimini sağlamak için CEV, Ulusal şampiyonaların organizasyonuna büyük  önem veriyor. Ülke şampiyonları,  Avusturya’daki Avrupa Şampiyonluğu için mücadele etme hakkı kazanacaklar. Bu yerel şampiyonalar, en az iki takımın katılımı ile 15 Kasım 2017 ve 5 Mart 2018 tarihleri arasında gerçekleşecek ve bu şampiyonalarda CEV Kar Voleybolu Oyun Kuralları geçerli olacak.

Ulusal şampiyonların yanı sıra, 2018 CEV Kar Voleybolu Avrupa Turu'nun galipleri de Avrupa Şampiyonalarında mücadeleye hak kazanacaklar. Avrupa Turu’nda kazanan takımların kendi ülkelerinde de şampiyon olmaları halinde, Avrupa Turu ikincileri katılım hakkı elde edecek.

Ev sahipliği yapan Avusturya, gerek bayan ve gerekse erkeklerde 2018 Avusturya Şampiyonu ve diğer iki takımdan oluşan 3 takımlık bir kontenjana sahip olacak. Avusturya hariç olmak üzere her ulusal federasyonun en fazla üç takımlık bir ülke kotası bulunmakta.

CEV, 1 Eylül'de Krakow'da yapılan Yıllık Genel Kurulunda ilk kez düzenlenecek olan Kar Voleybolu Avrupa Şampiyonası organizasyonunu duyurmuştu. Bu, popülerlik konusunda istikrarlı bir büyümeyi yaşayan, hayranlardan ve medyadan fazla ilgi gören  ile CEV Kar  Voleybolu Avrupa Turunun 2016 ve 2017 sezonlarının başarıyla sonuçlanmasının ardından ortaya çıktı.

Paykasakarti.net| paykasa kart al, paykasa satın al, ucuz paykasa, paykasa fiyatları, paykasa nedir, paykasa al, paykasa bayi, istanbul paykasa, ankara paykasa, adana paykasa

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV