21 Temmuz 2019 Pazar

Avrupa Şampiyonları Erciyes'te

Erciyes Üçüncü Kez Kar Voleybolu’na Ev Sahipliği Yapacak

04 Ocak 2019 Cuma 17:37
Avrupa Şampiyonları Erciyes'te
 Son Kar Voleybolu Avrupa şampiyonları Ruslan Daianov ve Taras Myskiv bu yıl başlarında Avusturya'da altın madalya kazanan performanslarından bu yana Erciyes'teki CEV Kar Voleybolu Avrupa Turu 2019'un ikinci durağında ilk kez bir arada mücadele edecekler. Kayseri bölgesindeki merkezi üçüncü kez böyle bir etkinliğe ev sahipliği yapacağı turnuvada 30 takım mücadele edecek ve etkinlik 11- 13 Ocak 2019 tarihleri arasında yapılacak. TRT, kadın ve erkeklerin altın madalya maçlarını yayınlarken EuroVolleyTV'de tüm dünyadan taraftarlar için canlı yayın yapacak. 

3 oyuncu kuralına geçilmesinden sonra Daianov ve Myskiv genç Rus plaj voleybolcu Aleksandr Kramarenko ile birlikte mücadele edecek ve Erciyes’te 2.ci kez ardı ardına altın madalyaya ulaşmaya çalışacak.

Moskova'daki sezon açılışında gümüş ve bronz madalya kazanan Rus takımları da Erciyes’te mücadele edecekler. Kazan’dan Vitaly Shabalin, Nikolay Polikarpov, Viktor Markov ve Adel Kayumov, Moskova'daki sürpriz takımdılar ancak finalde plaj voleybolu yıldızı Konstantin Semenov'un yer aldığı bir başka Rus ekibine yenildiler.

Pavel Rakusov / Yury Bogatov / Nikita Kuzmin / Petr Bakhnar’dan  oluşan diğer Rus takımı ise Moskova'da üçüncülüğü bitirdikten sonra ikinci podyumda yer alabilme mücadelesi verecek.

Ev sahibi Türkiye'nin umutları, geçen yıl finalde Daianov ve Myskiv’e kaybeden Dündar Yıldırım ve Emirhan Ulutaş üzerinde. Bu ikili bu kez Ali Cebeci ve Ersin Durgut ile birlikte mücadele edecek.

İtalya, Polonya, Romanya, Rusya, İsviçre ve Türkiye’den 17 erkek takımı Erciyes’te mücadele edecek. 

Anahtar Kelimeler: CEV Kar Voleybol Avrupa Turu

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV