15 Kasım 2018 Perşembe

Bir Voleybolcu Daha Kar Voleybolu İle Tanıştı

Ferdinand Tillie Wagrain-Kleinarl’da Bir Rüyasını Gerçekleştirdi

24 Nisan 2017 Pazartesi 11:18
Bir Voleybolcu Daha Kar Voleybolu İle Tanıştı
 Dünyaca ünlü salon voleybolcusu olduğunuz zaman, kimse sizi profesyonel bir kar voleybolu turnuvasında özellikle de sezon içerisinde. Dünyanın en iyi liberolarından biri olarak kabul edilen Alman Ferdinand Tille, Wagrain-Kleinarl’daki Uluslar arası Snow Volleyball Goes Europe turnuvasında kar üzerinde becerilerini test etti ve aslında birkaç yıldır sahip olduğu bir rüyayı gerçekleştirdi.

 “Kar Voleybolu turunu 2 yıl önce duydum. Eski arkadaşlarımdan bazılarının burada oynadığı öğrendim ve onları kıskandım. Çünkü salon voleybolu oynamakla meşguldüm. Bana muhteşem yerlerden resim ve videolar gösterdiler. Sonunda ilk kez burada oynamaya başlayabilirim ve gerçekten bunun için heyecanlıyım.”

Alman uluslar arası libero, kar voleybolu dünyasındaki en büyük isimlerden biri olan ve Kronplatz 2016'da CEV Kar Voleybolu Avrupa Turu'nda altın madalya kazanan Benedikt Doranth ile bir araya geldi ve Avusturya Alplerindeki ilk iki maçlarını kazandılar. Bu sonuç,kar üzerinde sadece yarım saatlik bir tecrübesi olan biri için oldukça iyiydi.

“Benedikt 1 hafta önce oynayıp istemediğimi sordu ve cevabım evet oldu. Çünkü takımım zaten Bundesliga’da playofflardan elenmişti. Dün buraya geldim, Biraz kayak yaptım ve bugün oynamadan önce kar parkında yarım saatlik bir antreman yaptık.”

“İnanılmazdı. Çok eğlenceli ve hava mükemmeldi. Çok sıcak ve biraz plaj voleyboluna benziyor. Teknik açıdan bakarsak, benim için kar voleybolunda yeni olan şey smaç oluyor, çünkü bir libero olarak salonda buna alışık değilim. Bu yüzden,  plaj voleybolu ve kar voleybolunu seviyorum çünkü burada smaç yapabiliyorum.

Tille'nin turnuvadan beklentileri neydi? “Dürüst olmak gerekirse, diğer takımları pek tanımıyorum. Bazı güzel şeyler gördüm. Ben sadece tadını çıkarıyorum ve yarın tekrar oynamak için sabırsızlanıyorum, çünkü havanın  güzel olacağını duydum,”

Bu hafta sonundaki kar voleybolu turnuvasından zevk almasına rağmen Ferdinand Tille, önümüzdeki sezon için Alman milli takımına tekrar katılma planları hakkında bilgi verdi. “Lisans tezini bitirmek zorundayım bu yüzden muhtemelen Alman milli takımı ile sezn başında birlikte olamayacağım.  Ancak antrenör beni oynatmak isterse muhtemelen daha sonra oynayacağım.”

Anahtar Kelimeler: Ferdinand Tillie

Paykasakarti.net| paykasa kart al, paykasa satın al, ucuz paykasa, paykasa fiyatları, paykasa nedir, paykasa al, paykasa bayi, istanbul paykasa, ankara paykasa, adana paykasa

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV