16 Ocak 2019 Çarşamba

Boğa Güreşinden Kar Voleyboluna

Artvin'de daha önce boğa güreşi yapılan kafkasör Yaylasında artık Kar Voleybolu oynanacak.

10 Şubat 2018 Cumartesi 07:50
Boğa Güreşinden Kar Voleyboluna
Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Başkan Vekili Alper Sedat Aslandaş, Artvin'de yapılacak Kar Voleybolu Şampiyonası hakkında konuştu. Aslandaş, birinci olacak kadın ve erkek takımların Türkiye'yi Avrupa Şampiyonası'nda temsil edeceğini dile getirdi.

İlk olacak
Aslandaş, Artvin Valiliği Kafkasör Yaylası Sosyal Tesisleri'nde düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, 2018 yılı kar voleybolu sezonunun, hafta sonu Kafkasör Tesisleri'nde TVF tarafından bu yıl ilk kez düzenlenecek şampiyona ile başlayacağını kaydetti.

Artvin'de böyle bir organizasyonu gerçekleştirmekten mutluluk duyduklarını belirten Aslandaş, şöyle devam etti:

"Kafkasör Yaylası boğa güreşleriyle tanınan bir yer. Bundan sonra artık kar voleybolu ile de ünlenecek ve kalıcı olarak bu organizasyonlar Artvin'de yapılacak. Bu potansiyeli gördükten sonra Artvin'e sadece Türkiye Şampiyonası'nı değil, kar voleybolunun Avrupa turlarından birini de getirebileceğimiz izlenimine vardık. Bu konudaki çalışmaları bu akşamdan itibaren başlattık. İnşallah biz de Artvin'in tanıtımına spor yoluyla da olsa katkı sunarsak bundan çok mutlu olacağız."

Yeni bir branş olmasına dikkat çekildi
Aslandaş, kar voleybolunun dünyada birkaç yıldır yapılan yeni bir branş olduğunu vurgulayarak, şu ifadeleri kullandı:

"Son iki yıldır Avrupa Federasyonu, Avrupa turu şeklinde organizasyonlarla bunu Avrupa'da 7-8 ülkede oynatıyordu. Türkiye de İtalya ve Avusturya ile en üst düzeyde kar voleybolu organizasyonlarını gerçekleştiren ülkedir. Kar voleybolunun geçen yıl olduğu gibi bu yıl da iki Avrupa turunu Türkiye'de gerçekleştiriyoruz. Birincisi Kayseri'de yapıldı, ikincisi de mart başında Uludağ'da düzenlenecek."

Türkiye temsil ediliyor
Bu yıl ilk defa Avrupa Kar Voleybolu Şampiyonası düzenleneceğini de dile getiren Alper Sedat Aslandaş, "Artvin'de yapılacak şampiyonada birinci olacak kadın ve erkek takımlar, Türkiye'yi Avrupa Şampiyonası'nda temsil edecek." diye konuştu.

Toplantıya, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Bahattin Yetim, federasyon temsilcileri ile sporcular katıldı. "ARTVİN, GÜNEŞİN DOĞDUĞU KADAR BARIŞINDA DOĞDUĞU KENT"

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, ecdatlarının boğaları dağlarda birbirlerine zarar vermesin diye güreştirdiğini hatırlatarak, Kafkasör'ün barış için olduğunu dile getirdi. Kocatepe, "Dünyada kanın ve gözyaşının aktığı, ülkemizde ise zor günlerin yaşadığı bugünlerde barış ve kardeşlik konusunda daha hassas olduk. Barış, Kafkasör demek. Artvin'den tüm ülkeye barışı, huzuru ve sevgiyi yaymak istiyoruz. Burası güneşin doğduğu kadar barışında doğduğu yer olsun" dedi.


Anahtar Kelimeler: TVF, Kar Voleybolu, Artvin

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV