23 Mayıs 2019 Perşembe

CEV Ve FIVB Kar Voleybolu İçin El Ele

Amaç Kar Voleybolunu Daha Pazarlanabilir Bir Spor Haline Getirmek

13 Ağustos 2018 Pazartesi 06:44
CEV Ve FIVB Kar Voleybolu İçin El Ele
Avusturya'nın başkenti Viyana bir yandan Plaj Voleybol Major’e ev sahipliği yaparken CEV Başkanı Aleksandar Boričić, FIVB Genel Direktörü Fabio Azevedo, CEV Kıdemli Başkan Yardımcısı Renato Arena ile Peter Kleinmann'ın başkanlık ettiği yeni kurulan CEV Kar Voleybolu Grubu üyeleri, yüksek profilli bir toplantı için Viyana'da bir araya geldiler. 


CEV ve FIVB, Kar Voleybolunu daha da geliştirmek için birlikte çalışmayı kabul ettiler. 2018 PyeongChang Kış Olimpiyatları’nda düzenlenen gösteri maçı ve aynı zamanda Kar Voleybolu’nun doğum yeri olan Avusturya'nın popüler kayak merkezi Wagrain-Kleinarl’da düzenlenen ilk Avrupa Şampiyonası'nın sonrasında güçlerini birleştirdiler.

İlgili organizasyonların liderleri, voleybolu tanıtmak için geniş bir fırsat yelpazesi sunan, gerçek bir ikonik mekana ve oyunun tadına sahip olan bir seyirciye açılan Kar Voleybolu hakkında aynı vizyonu ve görüşü paylaşıyorlar. CEV ve FIVB, bu deneyimi son üç yılda yani 2016'da Avrupa Turu'nun tanıtımından bu yana gerçekleştirdiler
ama özellikle PyeongChang 2018'de düzenlenen tarihi Kar Voleybol Gecesi ve bu yılın Mart ayında Avusturya'da düzenlenen inanılmaz başarılı #EuroSnowVolley ile bunu gerçekleştirdiler.

Kar Voleybolunu pazarlanabilir bir ürün haline getirmek ve tüm Ulusal Federasyonları oyunun bu 'varyasyonunu' geliştirme çabalarına destek olurken  FIVB ve CEV’in el ele çalışma arzusu tutarlı bir çerçevede sürüyor. Bu kapsamda, iki kuruluşun yenilik yapmak ve hayranlarına gerçek anlamda eşsiz bir deneyim sunmak için aynı hırsları paylaşması, Kar Voleybolu, filenin her iki tarafında üç oyuncunun olması ile gelecekteki tüm yarışmalarda belirleyici bir değişim geçirecek. Bu değişimler, Kar Voleybolunu daha da tanınabilir kılmaya ve kendine özgü kimlik ve özelliklerini güçlendirmeye yardımcı olacaktır.

CEV Başkanı bu fırsatı, Kleinmann ve Avusturya Voleybol Federasyonu Başkanı Gernot Leitner'e kar voleybolunun gelişiminde oynadıkları öncü rol, PyeongChang 2018'deki sergi maçı ve bu yılın tarihi Avrupa Şampiyonalarının daki önemli rolleri dolayısı ile teşekkür etmek için kullandı. Avrupa voleybol ailesi, daha fazla ulusal federasyonun Avusturya'nın örneğini takip edeceğini ve bu kışa kadar 17 ülkenin ulusal bir şampiyonaya ev sahipliği yapmasının ardından Kar Voleybolunun daha da büyümesi için çok çalışacağını umuyor.

Anahtar Kelimeler: CEV, FIVB

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV