16 Ocak 2019 Çarşamba

Çifte Şampiyonluk İsteği Artıyor

Avrupa’da Hem Plaj Hem de Kar Üzerinde Şampiyonluk Tutkusu

04 Şubat 2018 Pazar 09:29
Çifte Şampiyonluk İsteği Artıyor

Son İsviçre plaj voleybol şampiyonları Sébastien Chevallier ve Alexei Strasser, ilk kez gerçekleşecek olan İsviçre Kar Voleybolu şampiyonasında da şampiyon olarak tarihe geçmek istediklerini açıkladılar.

Kar Voleybolu, İsviçre’de gittikçe popüleritesini arttırıyor.Son Plaj Voleybolu şampiyonları Sébastien Chevallier ve Alexei Strasser bile Kar Voleybolu cazibesine kapıldılar. Eski Plaj Voleybolu oyuncuları, 18 Şubat'ta Engelberg'de gerçekleşecek olan İsviçre Kar Voleybolu şampiyonasının ilkinde altın madalyayı kazanmak istiyorlar.

Londra 2012 Olimpiyat Oyunları’nda Sascha Heyer ile birlikte 9.culuğu kazanan Sébastien Chevallier, İsviçre Kar Voleybolu şampiyonasında en iyiler arasında yer alabilmek için sabırsızlanıyor. 

Chevallier ve Strasser, 2014 yılından beri birlikte oynuyorlar. Gstaad’daki Grand Slam’de 9.cu, Lahey’deki Grand Slam’de 17.ci ve İsviçre Plaj Voleybol şampiyonasında gümüş madalya kazandılar.. Ancak bundan sonra, iki eski Plaj Voleybol profesyonelleri yolları ayırmaya karar verdiler. Bununla birlikte, uluslararası yarışmadan çekildikten sonra, Chevallier / Strasser geçen yıl İsviçre ulusal etkinliği olan Coop Beach Tour'da rekabet etmek için tekrar bir araya gelmeye karar verdiler. Bu dönüşleri başarı ile sonuçlandı. Locarno etabında 3. sırada yer alan ve Basel'de ikinci olan Chevallier / Strasser, 2017 İsviçre Plaj Voleybolu şampiyonasında en üst dereceye tırmandılar. 

Chevallier / Strasser, şimdi kumda elde ettikleri şampiyonluktan sonra "kar tacını" da takmak istiyorlar.

Eş-organizatör Dirk Decher, şimdiye kadar ilk kez düzenlenen İsviçre Kar Voleybolu şampiyonasında birinci sınıf plaj voleybol şampiyonlarını görmek için sabırsızlıkla bekliyor. 

Ulusal Kar Voleybolu şampiyonalarının en son sonuçları Decher'ın haklı olduğunu gösteriyor. Litvanya'da olduğu gibi Avusturya'da da, Plaj Voleybolu kralları ve kraliçeleri, kar üzerinde de şampiyonluğu elde ettiler. 2016 Rio Olimpiyat Oyunları’nı 9.cu sıra tamamlayan Avusturya Plaj Voleybolu şampiyonu Alexander “Xandi” Huber, Avusturya Kar Voleybolu şampiyonluğunu da elde etti. Litvanya plaj voleybol şampiyonu Ieva Dumbauskaite / Monika Povilaityte ve Lukas Každailis / Arnas Rumševičius’da kar voleybolunda şampiyonluğu elde ettiler.  

Chevallier, bu sonuçları altın madalyayı kazanabilmeleri için iyi bir gösterge olarak görüyor. 

Engelberg'de altın madalya kazanabilmek için rakiplerine meydan okumaya hazır durumda. Sadece birkaç hafta içerisinde bu isimlerin aynı anda Plaj Voleybolu ve Kar Voleybolu ulusal şampiyonluklarını birlikte elde edip etmeyeceğini göreceğiz.

 
Anahtar Kelimeler: Avrupa

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV