23 Mayıs 2019 Perşembe

Çocuk Bayramı Geleneği Devam Etti

CEV Kar Voleybolu Avrupa Şampiyonası Öncesinde 400 den Fazla Çoçuk Bir Araya Geldi

24 Mart 2018 Cumartesi 12:47
Çocuk Bayramı Geleneği Devam Etti

Kar Voleybolu, her yaştan ve geçmişi ne olursa olsun bütün isteyenler için denenmesi ve oynanması gereken bir voleybol türüdür. Wagrain-Kleinarl, soğuk, ama güneşli bir Perşembe sabahında tarihi CEV Kar Voleybolu Avrupa Şampiyonası'nın başlangıcına 24 saat kala 400'den fazla çocuğun bir araya gelmesini sağladı.  

Wagrain-Kleinarl,2008 yılında  kar üzerinde voleybolun ilk kez burada oynanmasından dolayı Kar Voleybolu’nun gerçek doğum yeridir.10 yıl sonra, Flying Mozart istasyonunun tepesinde 600 seyirci kapasiteli ikonik Salzburg Snow Space Arena dahil nefes kesici bir mekan oluşturuldu. İşte bu mekan, İlk kez düzenlenen Kar Voleybol Avrupa şampiyonasına ev sahipliği yapacak.

Ancak, Avrupa'nın en iyi takımlarından önce sahaya çıkan Salzburger Land'in her yerinden 400 çocuk, oyunla ilgili bilgilerini paylaşan 15 antrenör ile birlikte harika zaman geçirdiler.

Wagrain-Kleinarl'da herhangi bir Kar Voleybolu etkinliğinin bir Çocuk Bayramı ile başlaması artık bir tür gelenek haline geldi. Bazı çocuklar zaten üst üste üç veya dört yıl devamlı bu etkinlikte yer alıyordu. Genel olarak, etkinliğe 6-10 yaş arasında 3 okuldan 10'a kadar 400'den fazla çocuk katıldı. Avusturya'nın Plaj ve Kar Voleybolu yıldızları Florian Schnetzer ve Daniel Müllner,  resmi #EuroSnowVolley büyükelçileri, 2013 Avrupa Plaj Voleybol şampiyonu Stefanie Schwaiger ve eski Brezilya Plaj Voleybolu yıldızı Pedro Cunha kliniğin önde gelen teknik direktörleri arasında yer aldılar.

İsviçreli Raphael Zurgilgen ve Remo Spahr, Avusturya’da karda oynamanın nasıl bir his olduğunu anlayabilmek için etkinlikte yer aldılar. Gerçekten ilginç bir karakter olan Spahr, Amerikan Futbolu ile birlikte Voleybol, Plaj Voleybolu ve Kar Voleybolu oynuyor. “Ben herkesten daha çok ve daha fazla antrenman yapıyorum,” diyor ama açıkça, büyük bir kalbe sahip olduğu için çocuklarla geçirdiği zamandan gerçekten ne kadar keyif aldığı açıkça görülüyordu.

2011 yılında Klagenfurt'ta FIVB Grand Slam’in altın madalyalı ismi ve efsanevi Ricardo Santos'la birlikte plaj voleybolunda 2012 yılında olimpiyatlarda yer alan  Pedro Cunha, bu tecrübeden mutluluk duyuyordu: “Voleybolu ilk kez karda oynadım ama kesinlikle zevk alıyorum. İlk andan itibaren ona aşık olmuş gibi görünüyorum.” Diğer taraftan Stefanie Schwaiger ise önümüzdeki günleri bekliyor: “Bu çocuklarla kaliteli zaman geçirmek için kesinlikle harika bir deneyim oldu ve şimdi turnuvanın başlangıcını dört gözle bekliyorum. Büyük bir kalabalığın bir araya geleceğini ve burada yarışan sporcuları destekleyeceğini umuyoruz.”

Çocuklara Pazar günkü yarı final ve madalya maçlarına katılmaları için birer bilet verildi. Eğer bunu yaparlarsa, ilk kez düzenlenen Kar Voleybolu Avrupa Şampiyonası'ndan bir hatıra olarak eve götürmek için resmi bir tişört ve özel bir hediye alacaklar.

 

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV