18 Eylül 2019 Çarşamba

Dolunay Kar Voleybolu Turnuvası Yapıldı

Zor Hava Koşullarına Rağmen Turnuva Akşam Karanlığında Sonlandı

07 Nisan 2019 Pazar 06:28
Dolunay Kar Voleybolu Turnuvası Yapıldı
 Finlandiya’nın Kouvola şehrinin Kouvola Voleybol -57 voleybol kulübü, yıllık Kar Voleybolu turnuvasını düzenledi. Genellikle bu turnuva, ayın bulutlu ve havanın yağışlı olmasına rağmen genellikle dolunay boyunca Mart ayında gerçekleşir. Finalistler maçlarını akşam karanlığında oynadılar. 

Kouvola, Kar Voleybolu'nun öncüsü olmuştur, 2017 ve 2018'de devam etmeden önce 2000 ve 2001'de olduğu gibi dolunay turnuvaları ile başlamıştır. KoLe Voleybol Kulübü, organizasyonu kolay ve ucuz olduğundan okulların Kar Voleybolunun devasa potansiyelini anlamalarını umuyor. 

Turnuva 16 Mart Cumartesi günü gerçekleşti ve Finlandiya'nın en iyi Plaj Voleybolu oyuncularından bazılarını içeriyordu. Lahti, Oulu, Vantaa, vb. katılımların dışında elbette Kouvola'dan bazı yerel takımlar da yarışmaya katıldı.  

Programda akşam finaller başlamadan önce 16 sıkı maç yer aldı. Pettymys ve PaKoKo sırasıyla erkekler ve kadınlar turnuvasının galibi oldu. 

Finallerin yer aldığı akşam etkinliği Käyrälampi plajındaki Tykkimäen Sauna'da yapıldı. Tykkimäen Sauna'nın genel müdürü Viljami Taimisto ve ekibi, dolunay turnuvasını düzenlemede yardımcı oldu. En cesur oyuncular ve izleyiciler aynı zamanda buzda yüzmeyi ve kar voleybol sahasının hemen yanında bulunan sıcak saunayı da test ettiler. 

Kazanan takımda oynayan Heidi Pasi hava durumunu şöyle yorumladı: “Mart ayında hava genellikle Finlandiya'da güneşli olmasına rağmen bu yıl bulutlu geçti ve baharın geldiğini hissedebiliyorsunuz.  Şimdi ara sıra kar yağıyordu ama bu bizi rahatsız etmedi. Ancak, karın nemi yüksekti, böylece gün geçtikçe kıyafetler ve ayakkabılar ıslandı. Neyse ki, turnuva Tykkimäen Sauna ile birlikte düzenlendi böylece oyuncular oyundan hemen sonra saunaya ve buzda yüzmeye gidebiliyorlardı. ” 

Organizasyon Komitesi başkanı Hannu Mykkänen, bu sefer havanın geçen seneye göre oynamayı biraz zorlaştırdığını itiraf etti. Güneşli bir gün olacağını ve 7 Mart 2020'de yapılması planlanan bir sonraki etkinlik için önümüzdeki yıl kuzey ışıkları ile birlikte güzel bir dolunay olacağını umuyor.
Anahtar Kelimeler: Finlandiya

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV