19 Ağustos 2019 Pazartesi

FIVB Logosu Üzerindeki Kar Taneleri

ilk FIVB Kar Voleybolu Dünya Turu Logosu Belli Oldu

01 Nisan 2019 Pazartesi 12:57
FIVB Logosu Üzerindeki Kar Taneleri
 FIVB, 28 Mart 2019'da başlayan ilk FIVB Kar Voleybolu Dünya Turu'nun logosunu açıkladı.

Marka ajansı Landor, FIVB’in logosunun hemen üzerinde kar tanesi unsurlarını voleybol olarak kullanan logo ve görsel kimliği oluşturmak için FIVB ile birlikte çalıştı. 


FIVB Başkanı Dr. Ary S. Graça F °, “Logonun voleybol ailesi için yaratıcı fikir ile bağlantılı olmasını istedik:% 100 voleybol yapımı olmalıydı” dedi. 

“Yeni logo, kar voleybolunun dinamizmini ve gençlik doğasını mükemmel bir şekilde temsil ediyor ve Kar Voleybolu Dünya Turu için mükemmel bir görsel temsil olacak” dedi. 

Landor Paris Yaratıcı Direktörü Jeremie Barry, “Kar voleybolu logosu, sporcuların hareketini anlatan güçlü bir yazı tipi uyguladığımız Voleybol Uluslar Ligi logosu ile aynı tasarım sürecini takip ediyor” dedi. 

“Kar tanesi, topun şeklinin ve oyun sırasında bıraktığı izin yeniden yorumlanması şeklinde sahada beyaz renkte kabartmalı bir logo ile temsil ediliyor.” 

Ana renkler olarak (mavi, beyaz ve yeşil) seçildi çünkü kar voleybolunun yer alacağı ortamı temsil ediyorlardı. Görüntü aynı zamanda parlak yeşil renk kullanılarak genç ve heyecan verici spora daha modern bir görünüm ve his kattı. 

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV