15 Aralık 2018 Cumartesi

Grbic' in Kar Voleybolu İle Tanışması

Vanja Grbic’e Göre Kar Voleybolu Gerçekten Harika

16 Mayıs 2017 Salı 06:20
Grbic' in Kar Voleybolu İle Tanışması
 FIVB Volleyball Your Way Kar Festivali’nin Wagrain-Klenarl’daki açılışının başarıyla gerçekleşmesinin ardından ikinci günde, bölgedeki çok sayıda çocuğa sporun en tanınmış olan kişilerin gözetiminde bu yeni spor dalı ile tanışma fırsatı sağlandı. Bu tanınmış sporcuların arasında Vladimir Grbic’de yer alıyordu.

 Efsanevi 2000 Sidney Olimpiyatları’nın altın madalyalı ismi, Wagrain'deki vadide kurulan kortlarda sadece spor dünyasında bu yeni eğilimi görmekle yetinmedi aynı zamanda festivale katılan hevesli çocuklar için bir ilham kaynağı oldu.

Bu, Grbic'in Kar Voleybolu ile ilk karşılaşmasıydı. “Çocukken kar üzerinde oynuyordum, ama bunun Kar Voleybolu haline geleceğini düşünmedim. Bence bu büyük bir girişim ve çocuklar için kar üzerinde top oynamak için bir fırsat daha meydana getiriyor. Çocukları izledim. Herhangi bir sorun olmadan karın üzerine atlayabiliyorlar. Gerçekten çok heyecan verici; bu oyunu oynamak oldukça harika.”

Vanja Grbic(FIVB Spor Komisyonu Genel Sekreteri) : “Kar Voleybolu kesinlikle benim için yeni bir şey. Avusturya'da başladı ve şu anda dünyanın geri kalanına yayılıyor. Plaj Voleyboluna benziyor, fakat zemin farklı ve kaygan. Top da kaygan, bu nedenle ana mesele top kontrolü. İlk izlenimim kar voleybolunun  gerçekten harika olması."

Anahtar Kelimeler: Kar Voleybolu

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV