21 Mart 2019 Perşembe

Her Yerde Christian Parenzan

Acqua San Bernardo Kar Voleybolu Turu Rocarasso Ayağı Sona Erdi

22 Şubat 2019 Cuma 06:24
Her Yerde Christian Parenzan

Geçtiğimiz yıla oranla iki kat daha fazla katılımcının olduğu ve düzenlendiği kayak merkezinin CEV Kar Voleybolu Avrupa Turu etkinliğine ev sahipliği yaptığı Acqua San Bernardo Kar Voleybolu Turu, geçtiğimiz hafta sonu Roccaraso'da sona erdi. Alto Sangro bölgesindeki Pizzalto kayak merkezinde, katılan 2.000 kişilik güçlü izleyici kitlesinin desteklediği dört farklı kategoride yüzden fazla Kar Voleybolu oyuncusu yarışmaya katıldı.

Vasto bölgesinden Antonio Sasso ve Marco Daniele final maçında Proietti/Torchio’yu  mağlup ederek 2x2 erkekler turnuvasında altın madalyaya ulaştılar. Sopranzetti/Fabietti ise bronz madalyada kaldılar.

Bayanlarda ise Federica Tonon v Cristiana Parenzan 2x2 turnuvasını kazanan isim oldular. Parenzan, geçen yıl Roccaraso'da düzenlenen Avrupa Turu durağından altın madalya kazanmıştı. Valeria Giannattasio ve Tatiana Fingi gümüş madalya kazanırlarken Claudia Bande ve Chiara Camastro podyumun son basamağı ile yetinmek durumunda kaldılar.
Parenzan, 2 x 2 karma kategoride yanında, partneri Massimo Di Risio ile yine altın madalya kazanan isim oldu.de kazandı. Marco Camilli ve Claudia Bande ikinci sırada yer alırken, Alberto Crivelli ve Alessia Pelliccia ise bronz madalya da kaldılar.

3x3 karışıklar kategorisinde (iki erkek- bir kadın) Parenzan/Di Risio/De Felice üçlüsünün zaferi ile sonuçlandı. Severino Pepe, Domenico Bellini ve Sara Bernetti ikinci sırayı alırlarken , Claudio Valle, Mirko Minopoli ve Fabiola Zamparini bronz madalya kazandılar.

Acqua San Bernardo Kar Voleybolu Turu, bu disiplini ilk kez kar üzerinde uygulayan Play FootVolley işbirliğiyle“ snow foot volley” oyununa da ev sahipliği yaptı. Radio Deejay Vertical Tour ve CSI Abruzzo, turun etkinlik ortaklarıydı.

Acqua San Bernardo Snow Volley Tour, şimdi bir sonraki etkinliğin Moritzino bölgesinde gerçekleşeceği ve profesyonel Kar Voleybol oyuncularının “Dağların Kralı ve Kraliçesi” unvanı için mücadele edecekleri Alplere ve daha spesifik olarak Alta Badia'ya (BZ) geri dönecekler.
Prato Nevoso'daki Büyük Final'e Giden Yol ve 29-31 Mart tarihlerinde aynı yerde düzenlenecek CEV Avrupa Turu, 9-10 Mart tarihlerinde Monte Zoncolan'da (UD) ve haftada Breuil-Cervinia'da (AO) etkinliklerle devam edecek.

Prato Nevoso (CN) de yapılacak olan 5.Büyük Final, 29-31 Mart'ta CEV Kar Voleybolu Avrupa Turu 2019 esnasında bir duraklama geçirecek. Bu, sezonun en büyük Kar Voleybolu etkinliğine denk gelecek turnuvada, organizatörlerin gerçek bir Voleybol festivali olmasını istedikleri için farklı bölgelerden ve ülkelerden 400'den fazla oyuncu bekleniyor, programda après-ski gece kayağı gibi bir takım yan etkinlikler düzenlenecek.

Sekiz etkinlikten oluşan İtalya Kar Voleybolu sezonu, FIVB Kar Voleybolu Dünya Turu etkinliğinin tarihte ilk kez aynı hafta sonunda gerçekleşeceği etkinlikle 6-7 Nisan'da Plan de Corones / Kronplatz'da (BZ) sona erecek. 

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV