16 Ocak 2019 Çarşamba

Hırvatistan Kar Voleybolu İle Tanıştı

Hırvatistan Ulusal Şampiyona Düzenleyen 17 Avrupa Ülkesinden Biri Oldu

28 Ocak 2018 Pazar 06:44
Hırvatistan Kar Voleybolu İle Tanıştı

Hırvatistan, Rijeka'nın kuzeyinde bir kayak merkezi olan Platak'ta 20 Ocak tarihinde ilk kez düzenlenen Snow Voleybol ulusal şampiyonasını ev sahipliği yaptı. Hırvatistan, bu yıl ulusal bir şampiyonluk düzenleyen 17 Avrupa ülkesinden biri oldu. Turnuvada ilk sırayı alan ekipler, 23-25 Mart tarihleri arasında Avusturya Wagrain-Kleinarl ve Flachau'da gerçekleşecek olan ilk CEV Kar Voleybolu Avrupa Şampiyonası'na katılım hakkı kazandılar.

Hırvatistan'ın dört bir yanından gelen dört bayan ve altı erkek takım yarışmaya katıldılar. Ulusal plaj voleybolu sahnesinde tanınan oyuncular turnuvaya katıldılar ve kar üzerindeki becerilerini gösterdiler. Böylece Rijeka kentindeki kayak merkezindeki birçok seyirciye muhteşem bir turnuva yaşattılar. Kayak pisti Radeševo'daki seyirciler müzik eşliğinde birinci sınıf voleybol performanslarının ve serin bir atmosferin tadını çıkardılar.

Hırvat ulusal şampiyonasının kazananları, Erika Drviš / Petra Božeglav ve Donald Stojnić / Niko Goga takımları oldular. Donald Stojnić kendisinin ve partnerinin önümüzdeki Avrupa Şampiyonası'nda rekabet etme heyecanını yaşamaktan etkilendiğini ve bu hızla büyüyen disiplini çok beğendiğini vurguladı.

Organizatörler, bu etkinliğin bir gelenek haline gelmesini ve önümüzdeki birkaç yıl içinde bir Avrupa Kar Voleybolu Turu’na ev sahipliği  düzenleyeceklerini umuyorlar. Ayrıca, bu fikri destekleyen birçok sponsora da minnettar olduklarını ve ilk kez Hırvatistan'da bunu gerçeğe dönüştürmelerine yardımcı olduklarını belirttiler.

Anahtar Kelimeler: Hırvatistan

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV