16 Eylül 2019 Pazartesi

İtalya'nın Çok Yolu Var Ama Yılmak Yok

İtalya Voleybol Federasyonu Başkanı Pietro Bruno Cattaneo İle Kar Voleybolu Hakkında

20 Nisan 2019 Cumartesi 11:52
İtalya'nın Çok Yolu Var Ama Yılmak Yok
 FIVB, İtalya Voleybol Federasyonu Başkanı Pietro Bruno Cattaneo ile bu yeni sporun büyümesi hakkında konuştu. 

İtalya, 2016 yılından beri kar voleybolu etkinlikleri düzenliyor. Ulusal Federasyonunuzun ilgisini çeken kar voleybolu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Kar voleybolunun en etkileyici yönlerinden birinin görsel olarak muhteşemliği olduğunu düşünüyorum. Hayranları cezbedecek olan inanılmaz bir atletizm disiplinidir ve mekanlar nefes kesici, doğal ortamlardır. Sporun sınırlarını her zaman zorlamamız gerektiğine inanıyoruz ve kar voleybolu bunun gerçek bir temsilidir.

Plan de Corones / Kronplatz, yıllardır kar voleybolu etkinliklerine ev sahipliği yapmaktadır. Sizce yerel halk niçin spora bu kadar bağlı?

Spor yapılarıyla birleşiyorlar çünkü dağ tatil köyleri muhteşem. Spor, yerel ekonomiler için de önemli bir itici güç olduğu için, bu tesislerin voleybolun 360 ° gelişimi için mükemmel bir fırsat olduğunu düşünüyorum.

İtalya'daki sporcular kar voleybolunun gelişimi hakkında ne düşünüyor?

Çok havalı olduğunu söylüyorlar. Plaj voleybolu ile bazı benzerlikleri var, ancak değişik zorlukları da var. Elbette, denemek için bir dağ aşığı olmanız da gerekiyor!

İtalya Olimpiyat Komitesi (CONI) İtalya'da kar voleybolunun geliştirilmesinde sizi destekliyor mu?

Ulusal Olimpiyat Komitesi, çeşitli federasyonlarımızın spor geliştirmelerine yardımcı olmak için günlük olarak çalışır. CONI her zaman yeni önerileri dinlemeye ve birlikte çalışma olasılığını değerlendirmeye hazırdır.

Şimdi İtalya'da kar voleybolu yapan daha fazla insan var mı?

Giderek daha fazla insan spor hakkında bir şeyler duyuyor ve birçoğu ilgiyle yaklaşmaya başlıyor!

Kar voleybolu İtalya'da taraftar çekiyor mu? Onlara çekici olan nedir?

Daha yeni başlıyoruz ama zaten İtalya Voleybol Federasyonu'nda, en fazla sayıda insanın bu heyecan verici sporu oynama fırsatına sahip olmasını sağlamak için her şeyi yapıyoruz. Yapılacak çok iş var, ama elbette bizi durdurmayacak.

 

Anahtar Kelimeler: İtalya

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV