16 Eylül 2019 Pazartesi

Kar Voleybolu'nu Geliştirmeye Hız Verildi

Avrupa Olimpiyat Komitesi Semineri Yapıldı

03 Haziran 2019 Pazartesi 07:28
Kar Voleybolu'nu Geliştirmeye Hız Verildi
40.ncı Avrupa Olimpiyat Komitesi (EOC) Semineri Avusturya'nın başkenti Viyana'da yapıldı. Avusturya Voleybol Federasyonu (ÖVV) Başkanı Gernot Leitner  Kar Voleybol’unun heyecan verici istikrarlı gelişimi hakkında bir sunum yaptı.

CEV Kar Voleybolu Çalışma Grubunun bir üyesi olan ÖVV Başkanı,Avrupa Olimpiyat ailesinin üyelerine hitap ederken, CEV'nin kökeni olan faaliyet portföyüne en son eklenen Kar Voleybol'unun etkileyici evrimini ana hatlarıyla belirtti.

Leitner, dünya genelinde artan sayıda ülkeden oyuncuların sporu yaptığını vurguladı. CEV ve Avusturya Voleybol Federasyonu, 2016'da Avrupa Turu'nun başlamasından ve geçen yıl Wagrain-Kleinarl ve Flachau'daki ilk Avrupa Şampiyonasının başarılı bir şekilde sunulmasına kadar öncü olarak görev yaptı.

Sadece birkaç hafta önce, Kar Voleybol'unun gelişiminde ve büyümesinde kutlanacak başka bir kilometre taşı gerçekleşti. Çünkü FIVB ve CEV, beş kıtadan ekiplerin katılımı ile Wagrain-Kleinarl ve Plan de Corones / Kronplatz, İtalya'da düzenlenen ilk iki Dünya Turu etkinliğini gerçekleştirmek için güçlerini birleştirdi. Dahası, geçen yıl 17 ülke sporun etkileyici şekilde hızlı bir şekilde büyümesinin bir kanıtı olarak geçen yıl ulusal bir şampiyonaya ev sahipliği yaptı.

Anahtar Kelimeler: Avrupa Olimpiyat Komitesi

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV