19 Ağustos 2019 Pazartesi

Kar Voleybolu Arjantin’de

FIVB Kar Voleybolu Dünya Turu İkinci Bir Kıtaya Taşınıyor

04 Nisan 2019 Perşembe 17:50
Kar Voleybolu Arjantin’de
 FIVB, ilk kez düzenlenecek olan 2019 FIVB Kar Voleybolu Dünya Turu'nun üçüncü etkinliğini açıkladı. Bu etkinlik, Arjantin Voleybol Federasyonu (FeVA) işbirliği ile Arjantin, Bariloche'de gerçekleşecek. 

Arjantin’in Rio Negro eyaletindeki Bariloche’deki etkinlik 1 - 4 Ağustos’ta yapılacak ve daha önce açıklanmış olan 28 – 31 Mart Avusturya Wagrain ile 4-7 Nisan tarihlerindeki İtalya Plan de Corones/Kronplatz etkinliklerini takip edecek. Yeni etkinlik, Kar Voleybolu Dünya Turu’nu ikinci bir kıtaya götürecek ve dünya çapındaki takımların rekabete katılması için ek bir fırsat yaratacak.

Kar Voleybolu Dünya Turu turnuvaları, beş Kıta Konfederasyonundan takımlara açık olacak.

İlk FIVB Kar Voleybolu Dünya Turu, PyeongChang 2018 Kış Olimpiyatları'ndaki Kar Voleybolu Gecesi'nin başarısının ardından başladı.
İlk CEV Avrupa Kar Voleybolu Şampiyonası, FIVB ve CEV tarafından Avusturya Ulusal Olimpiyat Komitesi ile işbirliği içinde geçen yıl Wagrain'de düzenlenmişti. FIVB, 2019/2020 yılında dört kıtada ek etkinlikler ile Kar Voleybolu Dünya Turu'nu büyütmeye devam etmeyi planlıyor. Etkinlikler, Lozan 2020 Gençlik Olimpiyat Oyunları'ndaki sunumlar ve yarışmalar, 2021 CISM Dünya Kış Oyunları ve diğer etkinlikleri de içeren yedi yıllık bir planın parçası olacak.

FIVB ayrıca Ulusal, Bölgesel ve Kıta olaylarının büyümesini teşvik etmek amacıyla kar voleybolu için bir homologasyon süreci başlattı. Homolog etkinlikleri, 2018-2020 Kar Voleybolu Oyun Kuralları uyarınca yapılacak ve katılan takımlara FIVB Kar Voleybolu Dünya Sıralama puanları verilecek.

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV