23 Temmuz 2018 Pazartesi

Kar Voleybolu Çocuk Günleri Devam Ediyor

Kar Voleybolu Çocuk Günleri’nin Bu Seferki Durağı Liechestein İdi

02 Nisan 2017 Pazar 06:27
Kar Voleybolu Çocuk Günleri Devam Ediyor
 Bir başka Kar Voleybolu Çocuk Günü etkinliği, 2017 CEV Kar Voleybolu Avrupa Turu Malbun ayağında gerçekleşti ve onlarca Liechestein’lı yerel çocuğun neşeli bir gün geçirmesine neden oldu. 33 çocuk güneşli Alp yamaçlarında unutulmaz bir gün geçirdiler ve kar voleybolu ile tanıştılar.


Profesyonel yarışmalar, Cumartesi ve Pazar günü iki sahada gerçekleştirilecek. Yetkili eğitmenler çocukları top tekniği ile tanıştırdılar, onlarla oyunlar oynadılar ve çocukların kar üzerinde çok eğlenceli bir gün geçirmelerini sağladılar.

Eğitmenlerden biri için, bu kar voleybolu tanışmak için ilk şans oldu. Liehtenstein takımı VBC Galina Schaan takımının Hollandalı pasörü Lydie van Deursen, Malbun'daki Çocuk Günü'nde gönüllü olmaktan mutluluk duydu ve gördüklerinden oldukça etkilendi. “  Ne söyleyebilirim ki çok güzel bir etkinlikti. Ortam güzel, çocuklar ise harika idiler. Karda oynamayı çok sevdiler.  Benim kar üzerinde ilk kez voleybol oynamaya çalışmamdı. Ayaklarım çok üşüdü çünkü doğru ayakkabıları getirmemiştim.”

Ülkenin iki farklı okulundan gelen 8-11 yaş arası çocuklar, kar voleybolu ile müthiş bir gün geçirdiler.

Mauren’den gelen 8 yaşındaki Emilia ve 9 yaşındaki Theresa, en genç katılımcılardı ve her türlü voleybolla ilk karşılaşmalarıydı. “Kar Voleybolu mükemmel ve oldukça soğuk. Hava harikaydı, kar çok eğlenceliydi ve bir top ile ve arkadaşlarınızla oynamak daha da eğlenceliydi. Dışarıda olmak ve bugün okulda olmamak da harikaydı.” Emilia zaten Cross-Country Kayak üzerinde çalışırken,  Teresa şimdi olası bir kariyer seçeneği olarak Kar Voleybolu oynamayı düşünüyor. Öyle ya da böyle, ikisi de bu sporu tekrar oynamak istiyorlar.

Ruggel’dan gelen 9 yaşındaki Sophia ve 10 yaşındaki Noemi, zaten okulda da voleybol oynuyorlar, ancak kar üzerinde ilk kez voleybol oynadılar. “Kar Voleybolu soğuk ancak eğlenceli bir spor. Karı seviyoruz ve bugün çok keyif aldık”

Kar Voleybolu Çocuk Günü Chaka 2 tarafından organize ediliyor. Avusturya’lı şirket, birkaç yıldır Kar Voleybolu'nu tanıtmaya çalışıyor.

Philippe Schürmann (Liechestein Voleybol Federasyonu Başkanı) : “Bir çok mutlu çocuk gördüm. Çocuklar kar, kum ya da kapalı alanlarda nerede olursa olsun voleybol oynamaya başladıklarında bunda zevk alıyorum. Voleybol temas gerektirmeyen bir spor olduğundan  erkeklerin ve kızların birlikte oynayabileceği ve eğlenceli bir spordur, bu nedenle çocuklar için idealdir. Umarım gelecek yılki Çocuk Günü’ne daha fazla çocuk katılır.”

Evlerine harika anılarla dönen çocuklara, geleneksel Kar Voleybolu sertifikaları verildi.

 

Paykasakarti.net| paykasa kart al, paykasa satın al, ucuz paykasa, paykasa fiyatları, paykasa nedir, paykasa al, paykasa bayi, istanbul paykasa, ankara paykasa, adana paykasa

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV