15 Kasım 2018 Perşembe

Kar Voleybolu doğduğu yere döndü

Kar Voleybolu 10 Yıl Önce Doğduğu Yere Geri Dönüyor

02 Eylül 2017 Cumartesi 06:43
Kar Voleybolu doğduğu yere döndü

 Başarı ile geçen 2016 ve 2017 Avrupa Turları sonrasında, sıra 22-25 Mart 2018 tarihleri arasında Avusturya’nın  Wagrain ve Flachau bölgesinde yapılacak olan CEV Kar Voleybolu Avrupa Şampiyonası'na geldi. Şampiyona 16 bayan ve 16 erkek takımın katılımı ile yapılacak ve ilk kez bir Kar Voleybolu Avrupa Şampiyonası gerekleşecek.

CEV Başkanı Aleksandar Boričić, bu tarihi açıklamayı XXXVIII CEV Genel Kuruluna katılan delegelere seslenirken Krakow’da gerçekleştirdi. İlk Kar Voleybolu Avrupa Şampiyonası sporun 10 yıl önce doğduğu yer olan Wagrain'de gerçekleşecek. Avusturya kayak merkezi, kar voleybolu yarışmalarına ev sahipliği yapan zengin bir tecrübeye sahiptir. Oldukça başarılı gerekleşen Mart 2017'deki turnuva öncesinde 2016'da ilk Kar Voleybolu Avrupa Turu burada düzenlenmişti.

Avusturya Voleybol Federasyonu (OVV) ve organizatör Chaka2 GmbH, 10,000 € para ödüllü Kar Voleybolu Avrupa Şampiyonası’nın organizasyonunu yapacaklar. Final maçları, Avusturya dağlarında 600 kişiden oluşan bir seyirci karşısında yapılacak.

Tamamıyla tanınan bir Avrupa Şampiyonası'nın oluşumu, kar voleybolunun sürekli gelişiminde bir başka kilometre taşı olacaktır. Kar voleybolunun  uluslararası ve ulusal düzeyde popüleritesi hızla artıyor ve birçok kişi kar voleybolunun Kış Olimpiyatları programında yer alacağını ümit ediyor. 

Paykasakarti.net| paykasa kart al, paykasa satın al, ucuz paykasa, paykasa fiyatları, paykasa nedir, paykasa al, paykasa bayi, istanbul paykasa, ankara paykasa, adana paykasa

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV