16 Eylül 2019 Pazartesi

Kar Voleybolu Dünya Turu İlk Kez Avrupa Dışında

2019 FIVB Kar Voleybolu Dünya Turu'ndaki Üçüncü Etap Arjantin’de

01 Temmuz 2019 Pazartesi 10:54
Kar Voleybolu Dünya Turu İlk Kez Avrupa Dışında
Dünyanın dört bir yanından gelen takımlar, 1 ila 4 Ağustos tarihlerinde Bariloche-Rio Negro'da gerçekleştirilmesi planlanan 2019 FIVB Kar Voleybolu Dünya Turu'ndaki üçüncü etapta yarışacaklar. Etkinlik sunumu, Bariloche Belediyesi'nde düzenlenen ve tarihi olayın oluşumunu başlatmak üzere düzenlenen basın toplantısında gerçekleştirildi.
Bu, Avusturya’nın Wagrain-Kleinarl ve İtalya’nın Plan de Corones / Kronplatz’ın bu yılın Mart ve Nisan aylarında açılış turnuvalarına ev sahipliği yapmasının ardından Avrupa dışında yapılacak ilk Dünya Turu etkinliği olacak. Birçok Avrupalı katılımcının yanı sıra, Arjantin, Brezilya, Kamerun, Japonya, Güney Afrika ve ABD'den gelen ekipler, Dünya Turuna gerçekten küresel bir erişim sağlamak için Avrupa karındaki uluslarını temsil ettiler ve bu eğilim Bariloche'de devam edecek.

Arjantinli sporcular Kış Olimpiyatları Oyunlarında hiçbir madalya kazanmamasına rağmen, ülkenin kadın milli kar voleybolu takımı Julieta Puntin, Cecilia Peralta, Maria Eugenia Tuliz ve Maria Virginia Zonta'dan oluşuyor. Ekip, sansasyonel olarak turda iki bronz madalya kazandı ve Ağustos ayında kendi evinde mükemmele imza atmak için can atıyor.

Arjantin’in batı sınırına yakın And Dağları'nın eteklerinde yer alan Cerro Catedral’deki Plaza Catalina Reynal, yüksek seviyeli kar voleybolu turnuvası için ideal bir ortam ve etkinlik yönetiminde konusunda birçok uzman, başarılı bir Dünya Turu etkinliği sunmak için çalışıyor.

“Bu etkinlikte, dünyanın dört bir yanına yayılmak zorunda olan voleybolun bu versiyonunda takımlarla bütünleşebilecek dünyanın en iyi oyuncularının tadını çıkaracağız” diyen Rio Negro valisi Alberto Weretilneck , basın toplantısına katılan 30'dan fazla medya temsilcisine bilgi verdi. “Bariloche ve eyaleti uluslararası bir spor merkezi olarak konumlandırmak için organizasyon ve lojistiğin Avrupa'da olduğu şekilde aynı seviyede çalışacağız. Umarım, bu sadece dünyadaki birçok etkinlikten ilki olacaktır. ”

Basın toplantısına Arjantin Voleybol Federasyonu (FeVA) Başkanı Juan Antonio Gutierrez de katıldı. FIVB, FeVA ve şehir yetkilileri, Ağustos ayındaki başarılı bir etkinliğin temellerini atmak için bir dizi verimli toplantı gerçekleştirdi.

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV