16 Aralık 2018 Pazar

Kar Voleybolundan Beklentiler Gittikçe Yükseliyor

Kar Voleybolu Avrupa Şampiyonası’nın Resmi Logosu Belli Oldu

12 Aralık 2017 Salı 16:05
Kar Voleybolundan Beklentiler Gittikçe Yükseliyor
23-25 Mart tarihleri arasında Avusturya'nın Wagrain-Kleinarl kentinde ve Flachau kentinde düzenlenecek olan ilk CEV Kar Voleybolu Avrupa Şampiyonası öncesinde beklentiler gittikçe artıyor. İlk düdüğün çalmasına üç buçuk aylık bir süre kalmışken CEV ve organizatörler, tarihteki ilk Kar Voleybolu Avrupa şampiyonası için resmi logoyu açıkladılar. 


Logo, arka planda bazı yüksek tepeler olan bir Kar Voleybolu oyuncusunu ifade ediyor. Bu nedenle, oyuncuların değişen hava koşullarına uyum sağlamaları ve aynı zamanda dinamizm, enerji ve adrenalin doğru karışımını sergilemesi gerektiği için kar üzerinde oynarken gereken fiziksel becerileri yansıtıyor.

Kar Voleybolu oyuncuların ve taraftarların oldukça ilgisini çekti. Avrupa'daki en ikonik kayak merkezlerinin bazılarında şimdiye dek düzenlenen etkinliklerin resimleri ile eşit derecede büyüleyici. Fiziksel yönünün önemli olmasına rağmen, bir süre Avrupa Turunda yer alan oyuncular özellikle koşullar gün boyunca kesintisiz olarak değiştiğinden ve kar yağdığından, çeviklik, hız ve doğal içgüdünün doğru kombinasyonunu gerektirdiğinden ötürü oyunu okumanın öncü bir rol oynadığını kabul ediyorlar.

Wagrain-Kleinarl ve Flachau'daki 2018 CEV Kar Voleybolu Avrupa Şampiyonası, 2018 Avrupa Turu’nu kazananların yanı sıra ulusal şampiyonalar vasıtasıyla belirlenecek olan her cinsiyette 24 takımdan oluşan bir turnuva olacak.

Avrupa Şampiyonası Wagrain-Kleinarl için ilave bir nitelik taşımıyor çünkü burası, Kar Voleybolu’nun yaklaşık 10 yıl önce doğduğu ve ilk rekabetçi turnuvaların gerçekleştiği yer. CEV ve organizatör Chaka2, Avusturya Voleybol Federasyonu ile birlikte bu etkinliği büyük bir başarıya dönüştürmeyi dört gözle bekliyor böylece bir gün Kış Olimpiyatları programında yer alacağı ümidiyle, bu sporun profilini bir üst seviyeye yükseltiyor.

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV