22 Ağustos 2019 Perşembe

Kosova İlk Kez Karlar üzerinde

Erciyes’te Farklı Ülkeden 13 Takım Mücadele Edecek

02 Ocak 2019 Çarşamba 16:10
Kosova İlk Kez Karlar üzerinde
 Moskova'daki sezon açılışında gümüş madalya kazanan iki eski "Kar Kraliçesi", 11 - 13 Ocak 2019 tarihleri arasında Erciyes'de gerçekleşecek olan bu yılki Kar Voleybolu Avrupa Turu'nun ikinci durağına ilk sıradan giriş yapıyorlar. Etkinlikte, 7 farklı ülkeden 13 takım katılacak ve Kosova uluslararası bir Kar Voleybolu etkinliğinde ilk kez yer alacak. TRT, ülke genelinde erkekler ve kadınlar altın madalya maçlarını yayınlarken EuroVolleyTV ile dünyanın dört bir yanından hayranlarına yayın yapacak.

Çek Cumhuriyeti ve Slovakya’dan Michaela Knoblochova ve Silvia Poszmikova en deneyimli Kar Voleybolu oyuncuları ve her ikisi de eski "Kar Kraliçesi". Knoblochova Türkiye'de her zamanki partneri Anna Dostalova'dan ayrı olacak ve turnuvada Diana Zolnercikova ve Ludmila Lojkova ile birlikte mücadele edecek. Öte yandan Poszmikova, her zamanki partnerleri Romana Jurenkova ve Jana Zyani Rusnakova da dahil olmak üzere Slovak bir yedek partnerde bulunduracak.

Rus Elizaveta Terenteva ve Elizaveta Novikova, bu ayın başlarında Moskova'da gümüş madalya kazanan ekibin dört oyuncusundan ikisi.
Dörtlünün diğer iki oyuncusu Olga Filina ve Anna Romashova, Türkiye'de oynayamayacaklar onların yerine Uliana Lapteva ve Anastasia Pavlova görev yapacak.

Bir diğer Rus takımı da madalya mücadelesi yapacak; Olga Motrich, Ekaterina Syrtseva, Ksenia Khakimzyanova ve Evgeniya Volodarskaya dörtlüsü altın madalya için mücadele edecekler.

İtalya adına Erciyes'te de yarışacak olan ekipte geçen yılki Roccaraso etabını kazanan Tania Ferrazzo ve Cristiana Parenzan, Federica Tonon ve Carlotta Cervella ile birlikte mücadele edecek.

 
Bir balkan ülkesi olarak tarih yazacak olan Kosova Vildane Jashari, Dhurate Sylejmani ve Gresa Raci'den oluşan bir ekiple Kar Voleybolu’nda ilk maçlarını yapacak.

Anahtar Kelimeler: CEV Kar Voleybol Avrupa Turu

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV