19 Ağustos 2019 Pazartesi

Kronplat'a Akın

Otuz İki Takım Kar Voleybolu Dünya Turu’nda Mücadele Edecek

04 Nisan 2019 Perşembe 06:44
Kronplat'a Akın
  FIVB Kar Voleybolu Dünya Turu'nun 2.ncisinin başlangıcına üç haftadan az bir süre kala, İtalya'da mücadele edecek olan beş kıtadan tüm ekiplerin katılımı gerçekleşti.

17 si erkek 15 i kadın beş kıta konfederasyonunun tümünü temsil eden 18 farklı ülkeden yüzün üzerinde sporcudan oluşan toplam 32 takım, 4-7 Nisan tarihleri arasında Plan de Corones / Kronplatz'da oynamak için kayıt yaptırdılar. 

Bu ekiplerin birçoğu bir hafta önce Avusturya'nın Wagrain kentinde düzenlenen ilk Dünya Turu etkinliğine katıldılar. İtalya'da en çok dikkat çeken takımlardan biri, voleybol ve plaj voleybolu'nun büyük Brezilyalı yıldızları Gilberto Amauri Godoy Filho (Giba) ve Marcio Henrique Barroso Araujo idi. 42 yaşındaki Giba, 2004 Olimpiyat altını ve üç dünya şampiyonluğu ile Brezilya voleybolu'nun en başarılı isimlerinden biri. 45 yaşındaki kardaki takım arkadaşı Marcio Araujo ise 2008 Olimpiyat Oyunları’nda gümüş ve 2005 yılında ise dünya şampiyonluğu kazanmıştı. Onlara iki efsanevi Brezilyalı oyuncunun oğulları eşlik edecek. 1992 Olimpiyat Oyunları salon voleybol şampiyonu Carlao’nun oğlu Gabriel Heilborn Gouveia ve 2004 Olimpiyat Oyunları plaj voleybol şampiyonu Ricardo Santos’un oğlu Pedro Henrique Resende Santos.

Plan de Corones’deki Kar Voleybolu Dünya Turu etkinliğine katılanlar arasında dünyaca tanınmış bir salon voleybolcusu daha bulunuyor. Seyed Mohammad Mousavi, 2016 olimpiyatlarında yer aldı, 2017 Dünya Grand Champions Cup ve 2010 Kulüpler Dünya Şampiyonası’nın bronz madalyalı ismi, çok sayıda büyük şampiyonada altın madalya kazandı ve 2015 Dünya Kupası’nın En İyi Blokörü seçildi. Dünya Turu’nda İran takımına liderlik edecek ve tarihi bir olaya imza atacak.

Birkaç Kar Voleybolu Avrupa Turu yıldızı da İtalyan karında oynamak için başvuruda bulundu. Bir çok kez Kar Kralı ödülü kazanan Polonyalı Michal Matyja, Avusturyalı Florian Schnetzer, çeşitli CEV etkinliklerinde podyumun zirvesinde yer almış olan Rus Yury Bogatov, Pavel Rakusov, Petr Bakhnar ve Nikita Kuzmin.

Avusturya, Brezilya, Kamerun, Almanya, Iran, İtalya, Polonya, Romanya, Rusya, Slovenya ve ABD, Güney Tirol'daki deniz seviyesinden 2.275 metre yüksekte bulunan muhteşem bir mekanda erkeklerin mücadele edeceği takımlarının oynayacağı ülkeler listesini oluşturuyor. 

Kadınlarda Plaj Voleybolu Dünya Turu'nda madalya kazanmış olan 43 yaşındaki Shinako Tanaka, Japon Kar Voleybolu kadrosu oluşturmak için 21 yaşındaki birkaç umut verici isimle birlikte mücadele edecek. 

Son CEV Kar Kraliçesi Slovak Silvia Poszmikova, 2017 Kraliçeleri Çek Cumhuriyeti’nden Anna Dostalova ve Michaela Knoblochova İtalya’da kadınların rekabetini oluşturacak olan Kar Voleybol ikonları arasında yer alıyor. 

Avrupa Turundan diğer bir altın madalyalı takım olan ev sahibi ülkeyi temsilen Cristiana Parenzan ve Tania Ferrazzo, Rus Ksenia Khakimzanova ve Olga Motrich ve ABD’den 4 kar voleybolu oyuncusu Karissa Cook, Emily Hartong, Katherine Spieler ve Alexandra Wheeler katılanlar arasında. 

Arjantin, Çek Cumhuriyeti, İtalya, Japonya, Litvanya, Polonya, Romanya, Rusya, Slovakya, Güney Afrika, Türkiye ve ABD'den bayan takımları madalya için mücadele edecek ülkeler oluşturuyor.

 

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV