16 Ocak 2019 Çarşamba

Letonya'da İlk Kar Voleybolu Şampiyonası

Letonya Bu Yıl Ulusal Şampiyona Düzenleyen 17 Avrupa Ülkesinden Biri Oldu

31 Ocak 2018 Çarşamba 12:29
Letonya'da İlk Kar Voleybolu Şampiyonası

Letonya ilk kez bir Kar Voleybolu ulusal şampiyonasına ev sahipliği yaptı. Şampiyona 27 Ocak tarihinde Sigulda'da bulunan 'ERGO Winter Open' adlı Fischer kayak merkezinde düzenlendi. Letonya, bu yıl ulusal bir şampiyona düzenleyen 17 Avrupa ülkesinden biri. Kazanan takımlar, 23-25 Mart tarihleri arasında Wagrain-Kleinarl ve Flachau, Avusturya'da gerçekleşecek olan ilk CEV Kar Voleybolu Avrupa Şampiyonası'na katılmaya hak kazandı.

Şampiyonaya iki bayan ve on altı erkek takımı katıldı. Katılan oyuncuların çoğu sağlam bir plaj voleybolu geçmişine sahipken, bununla birlikte, kar voleybolu hakkındaki becerilerini deneyen birkaç cesur genç voleybolcu da katılanlar arasında idi. Seyirciler, sahadaki voleybolun yanında müzik dinleyip  kros kayağı yaparak, hızla büyüyen bu sporu ilk elden görmenin benzersiz fırsatı buldular. Bu kış sporları ve yan etkinlikler kombinasyonu, tüm katılımcılar için mükemmel bir atmosfer yarattı.

Birçok heyecan verici maça sahne olan uzun bir günün ardından, Rihards Finsters ve Aleksandrs Solovejs, erkekler turnuvasının kazananları oldular.İkili,  Avusturya'daki Avrupa Şampiyonasına gitmeden önce ülke şampiyonluğunu kazanmış oldular. Onlar şampiyona öncesinde daha fazla çalışmalı ve uygun ayakkabı kullanmalılar.

Bayanlarda şampiyonluğa ulaşan Ilze Liepinlauska ve Alise Lece ise kaygan zeminle ilgili herhangi bir problem yaşamadılar.

Letonya Voleybol Federasyon Başkanı Atis Sausnitis, CEV İkinci Başkanı ve Letonya Voleybol Federasyonu İkinci Başkanı Maris Pekalis,Jelgava şehri Belediye Başkanı Andris Ravins ve Ulusal Spor Federasyonları Konseyi Başkanı Einars Fogelis Sigulda'da düzenlenen etkinliğe katılanlar arasında idiler.

Letonya Voleybol Federasyonu (LVF), ERGO sigorta şirketinin uzun zamandır devam eden ortaklığına ve son derece iyi bir işbirliği sunmasına ve daha da önemlisi Sigulda'da düzenlenen ilk Kar Voleybolu şampiyonasının organizasyonundaki desteği için minnettarlığını belirtti. Organizatörler, bunun bir gelenek haline gelmesini ve gelecek yıl daha çok oyuncu ve Kar Voleybol tutkunları Sigulda'da buluşmasını diliyor!

Anahtar Kelimeler: Letonya

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV