21 Temmuz 2019 Pazar

Moskova'da ilklerle dolu bir turnuva yaşandı

İlklerle Dolu Bir Turnuva Geçti

30 Aralık 2018 Pazar 15:41
Moskova'da ilklerle dolu bir turnuva yaşandı
 Moskova’da yapılan 2019 CEV Kar Voleybolu Avrupa Turu birçok yönden yeni bir çığır açtı. Filenin iki yanında üç oyuncunu yer alması ilk kez gerçekleşti ve bu büyüklükteki bir Kar Voleybolu etkinliği ilk kez büyük bir şehirde düzenlendi. Turnuvada, bu sporun geliştirilmesinde CEV'in oynadığı öncü rolün küresel sahnede de ortaya konması amacı ile, ABD’den 2008 olimpiyat şampiyonu Lloy Ball’in dışında turnuvayı 9.cu sırada tamamlayan bir Brezilya takımı da turnuvada yer aldı.

Brezilya açıkça bir plaj voleybolu ülkesidir ancak oyuncularından dördü yeteneklerini karda test etmek için Moskova'ya gitmeye karar verdiler. Bu, Luciano Ferreira de Paula, Oscar Brandão, Vinicius Freitas ve Marcio Gaudie Ley için ömür boyu unutamayacakları bir deneyimdi.

Brezilyalılar bir Rus takıma karşı maç sayısı kullanamadılar ve sonunda çeyrek finale kalamadılar. Ancak, bu onların kar voleybolu ile olan son deneyimleri olmayabilir. İşlerin nasıl gelişeceğini kim bilebilir? Şimdilik Luciano, Oscar, Vinicius ve Marcio, uluslararası bir kar voleybolu etkinliğinde mücadele eden ilk Brezilya takımı ve Güney Amerika takımı olmaktan gurur duyabilir. Bu, hiç kimsenin onlardan alamayacağı bir başarı!

Anahtar Kelimeler: CEV Kar Voleybol Avrupa Turu

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV