20 Eylül 2019 Cuma

Olimpiyat Şampiyonu Kar Voleybolunda da Şampiyon

Bjon Berg İlk İsveç Kar Voleybolu Ulusal Şampiyonasında İdi

19 Mart 2019 Salı 06:57
Olimpiyat Şampiyonu Kar Voleybolunda da Şampiyon
İsveç’te ilk kez yapılan Kar Voleybolu Ulusal Şampiyonası, bazı seçkin plaj voleybolu ve voleybol oyuncularını Östersund şehrine çekti. Yarışmaya katılanlar arasında iki kez olimpiyatlarda yer almış olan Björn Berg ve hem İsveç’in voleybol hem de plaj voleybolu milli takımlarının bir üyesi olan Hanna Hellvig vardı.

Oyunlar Storsjön'ün buzunda, kasabanın tahta kaldırımı boyunca gerçekleşti ve sıcaklık sıfırın çok altındaydı.

Şampiyona, Talar Kirkor'u yönetimindeki Göteborg merkezli bir ekip arasındaki oyunla başladı. Kirkor, 2018'de CEV Kar Voleybolu Avrupa Turu'nda oynadı ve o ve takımı iki maç kazandıktan sonra finale kaldı.

Thurin ikizlerinin, elit plaj voleybolu oyuncuları olan Susanna ve Kristina, bu yarışma için Hanna Hellvig ile güçlerini birleştirdiler ve finalde bir başka sert takıma karşı oynadılar. Thurin ikizleri ile Hellvig'in yer aldığı üçlü, sonunda 2-0 galibiyet kazandıktan sonra ilk İsveç Kar Voleybolu Ulusal Şampiyonası'ndan tarihi altın madalyayı aldı.

İsveç’in tüm zamanlardaki en ünlü plaj voleybolu oyuncularından biri olan 47 yaşındaki Björn Berg erkeklerde turnuvanın ilk aşamalarında başarılı idi.  Joakim Svedberg ve Philip Franzon' dan oluşan ekibi ile galibiyetle başladığı turnuvada finale kaldı. İsveç'in kuzey kesimindeki memleketleri Umeå'dan diğer bir takım ile oynadılar ve altın madalyaya ulaştılar.

Mükemmel maçların ve seçkin oyuncuların yanı sıra, şampiyona büyük bir kalabalığın ve İsveç Voleybolu ailesinin de ilgisini çekti.

İsveç'teki ilk ulusal şampiyonlukta en büyük ödülleri alanlar aynı zamanda gelecek yılki CEV Euro Snow Volley'de yarışmaya hak kazandılar.

 

Anahtar Kelimeler: İsveç

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV