13 Aralık 2018 Perşembe

Olumsuz Hava Koşulları İle Dolu Bir Organizasyon

Macaristan’da Olumsuz Koşullardaki Kar Voleybolu Turnuvası Sona Erdi

16 Şubat 2018 Cuma 06:09
Olumsuz Hava Koşulları İle Dolu Bir Organizasyon

Macaristan Voleybol Federasyonu tarafından düzenlenen Kar Voleybolu ulusal şampiyonasının ilkinde, geçen hafta sonu dokuzu erkek ve 12 si bayan ekip mücadele etti. Organizatörlerin, zorlu hava koşullarıyla baş etmesi gerekiyordu çünkü kortları vadinin altı alt bölümünden şampiyonanın başlamasına sadece 10 saat kala dağlarda daha yüksek bir noktaya taşımak zorunda kaldılar.

Buna rağmen, turnuva Cumartesi günü orijinal programına göre başladı ancak pazar günü, organizatörler soğuk ve dondurucu koşullar nedeniyle mekanı tekrar farklı bir yere taşımak zorunda kaldılar. Final maçlarının gerçekleştiği bu yerde Viktor Erik Ban/Izsak Soos ve Eszter Lutter/Panna Györi ilk sırayı elde etmeyi başardılar. Sonuç olarak, bu takımlar, 23-25 Mart 2018 tarihleri arasında Avusturya'nın Wagrain-Kleinarl ve Flachau kentlerinde gerçekleşecek olan ilk Kar Voleybolu Avrupa Şampiyonası'nda Macaristan'ı temsil edecekler.

Bu etkinlik, kamu ve özel kanallar da dahil olmak üzere medya ve TV'den büyük ilgi gördü ve  Macaristan Federasyonu, gururla bu şampiyonanın başarıyla gerçekleştirdi.

Macar Voleybol Birliği'nin Plaj Voleybolu ve Kar Voleybolu Komisyonu Başkanı olan Ágnes Bánki, Kar Voleybolu’nun uluslararası sahnede son derece hızlı gelişimini takip edebilmek için ulusal bir şampiyonanın düzenlenmesinin önemli olduğunu vurguladı.

Bu hafta sonu yapılan turnuva sonrasında, Soos ve Lutter Plaj Ve Kar Voleybolu dallarında ülkesinin şampiyonu oldular. Lutter, 4 kez plajda ve şimdide karda olmak üzere 5 kez ülkesinin ulusal şampiyonluğunu kazanmış oldu.

Anahtar Kelimeler: Macaristan

Paykasakarti.net| paykasa kart al, paykasa satın al, ucuz paykasa, paykasa fiyatları, paykasa nedir, paykasa al, paykasa bayi, istanbul paykasa, ankara paykasa, adana paykasa

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV