19 Ağustos 2019 Pazartesi

Organizasyonlar Yağmur Gibi

Ermenistan’da Kar Voleybolu Popüleritesi Artıyor

09 Şubat 2019 Cumartesi 12:40
Organizasyonlar Yağmur Gibi
 Kar Voleybolu Ermenistan'da çok hızlı bir şekilde gelişiyor. Üçüncü ulusal şampiyonasını Erivan'da düzenledikten kısa bir süre sonra Ermenistan Voleybol Federasyonu (VFA) 2 Şubat günü, Gümrü'de 2019 Kar Voleybolu Kupası’nı düzenledi.

Gümrü, daha önce Leninakan olarak bilinen, Ermenistan'ın en büyük ikinci şehridir ve 1988 Ermeni depremi sırasında büyük zarar görmüştür. Dünyaca ünlü şarkıcı Charles Aznavour kenti restore etmeye yardımcı oldu ve 2019 Kar Voleybolu Kupası, adını verdiği meydanın yakınında bir yerde gerçekleşti.

Yarışmada Arabkir, Armvolley, HAPH ve Gyumri'yi temsil eden altı erkek ekibi yer aldı. Gümrü'de iki takım bronz madalya kazanırken, Armvolley (Ashot Balabekyan, Smbat Gevorgyan ve Hovhannes Asmaryan) turnuvanın finalinde Arabkir'i 2-0 yendi.

İlk üç takım organizatörlerden madalya ve kupalarını aldı. 1987'de Sovyetler Birliği'nin Avrupa şampiyonu eski bir boksörü olan Mekhak Ghazaryan, VFA'nın Kar Voleybolu'nun geliştirilmesine yönelik çabalarından memnuniyet duyduğunu ifade ederek Gyumri şehrinin Spor Bölüm Başkanı olarak görev yaptı. VFA ve Gümrü temsilcileri, 2020 Kar Voleybolu Kupası'nda, 2019'dan daha fazla takımın yer almasını umarken, turnuvanın kentin Futbol Akademisi bölgesinde yapılmasına karar verdiler.

İki haftadan kısa bir süre sonra Ermenistanlı Razmik Hakobyan, Andre Simoni, Ashot Balabekyan ve Khachatur Asmaryan'dan oluşan ekip, Gürcistan Bakuriani'de gerçekleşecek CEV Kar Voleybolu Avrupa Turunun üçüncü durağında yarışacak.

Anahtar Kelimeler: Ermenistan

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV