16 Ocak 2019 Çarşamba

Plajda da Karda da Şampiyon

Avusturya’da İlk Kar Voleybolu Şampiyonası Yapıldı

29 Ocak 2018 Pazartesi 06:59
Plajda da Karda da Şampiyon

İlk Avusturya Kar Voleybolu Ulusal Şampiyonası, 20 Ocak tarihindeki en eski istasyon Areit III / trassXpress'in önünde gerçekleşti. Avusturya'nın dört bir yanından gelen takımlara, CV sinde olimpiyat da yer almış olmak bulunan seçkin bir plaj voleybolu oyuncusu da katıldı. Katılan pek çok izleyici, erkeklerde ve bayanlarda büyük bir mücadeleye tanık oldular.

Bir numaralı seri başı olan Alexander Huber / Martin Streitfellner ve genç çift Mathias Seiser / Benedikt Kattner finalde Wagrain-Kleinarl'daki 2018 CEV Avrupa Şampiyonasında yarışmak için büyük bir mücadele gösterdiler. Muhteşem rallilerle dolu bir final maçında, Alexander "Xandi" Huber ve Martin Streitfellner genç rakiplerini (11-8, 11-4) lük setlerle 2-0 mağlup ederek Avusturya Kar Voleybolu şampiyonu oldular. İkili plaj voleybolunda da Avusturya şampiyonluğunu elde etmişti.

Bayanlarda ise 2 numaralı seri başı olan  Elisabeth Klopf/Viktoria Mair ve Marilena Preiml/Maria Obernosterer, tek bir set bile kaybetmeden finale kadar gelmeyi başardılar. Sıradışı ve dostça geçen finalde, Klopf / Mair, çekişmeli geçen ilk seti 18-16 kazandıktan sonra ikinci seti de 11-9 kazanarak ilk defa Avusturya ulusal şampiyonu oldular.

Böylece, Avusturya'nın 23-25 Mart 2018 tarihinde düzenlenecek olan 2018 CEV Kar Voleybolu Avrupa Şampiyonası'nda ilk temsilcileri 2016 olimpiyatlarında yer almış olan Elisabeth Klopf & Viktoria Mair ve Alexander Huber ile Martin Streitfellner oldular.

Anahtar Kelimeler: Avusturya

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV