15 Kasım 2018 Perşembe

Videolu Başlangıçtan King of the Snow' luğa

Michal Matyja 4.Kez King of the Snow

12 Nisan 2017 Çarşamba 06:43
Videolu Başlangıçtan King of the Snow' luğa
 Michal Matyja artık gerçek bir 'King of the Snow'.


Her ne kadar,2017 CEV Kar Voleybolu Avrupa Turu’nda değişik partnerler ile oynamasına karşın Kronplatz / Plan de Corones'daki turnuva sona ermeden önce King of the Snow olmayı garantiledi. Ortaya çıkan bu sonuç sonrasında daha önce 2013, 2014 ve 2016'da da 'King of the Snow' ünvanını kazanmış olan Michal Matyja 4.kez bu ünvana erişmiş oldu.

 Michal,kar voleybolu oynamaya 5 yıl önce başlamıştı ve bu şans eseri gerçekleşmişti. Avusturya’da yaşayan bir arkadaşı bir kar voleybolu turnuvasının videosunu paylaşarak kar voleybolu oynamak için Polonya’dan gelip gelemeyeceğini sordu. “Bu konuda hiçbir tecrübem yoktu ve daha önce hiç kar üzerinde oynamamıştım. Ancak turnuvanın elemelerini kazandım ve sonuçta 2.sırada yer aldım. Bundan bir yıl sonra geri döndüm ve hepsi böyle başladı.”

 Matyja’nın hikayesi gerçekten inanılmaz. Michal, Polonya'da salonda da plajda da voleybol oynamıyor. “Kar Voleybolu Polonya'da benim yüzümden oldukça popüler hale geldi. Avrupa Turu’nda elde ettiğim sonuçlar ve bilgile sosyal medya üzerinden yayılıyor. Polonya’da bu kışın başında popüler kayak merkezleri olan Wisla ve Bialka'da 2 kar voleybolu turnuvası düzenlendi.Ancak ben orada yer almadım. Ben sadece ülkemi temsil etmek için oynuyorum ve yalnız Avrupa Turu'nda mücadele ediyorum.”

 Michal bu sezonun başında kar voleybolunu bıraktığını açıklamıştı ancak sonunda onu destekleyecek bir sponsor bulduktan sonra bu spora devam etti. “Ödül parası oldukça az olduğundan ve lojistik destek bulamazsanız oldukça zor bir spor. Çünkü Polonya'dan etkinliğin olduğu yere ulaşmak 1.000 km, eve geri dönmek için bir 1.000 km. daha katetmek oldukça zor. Ancak, gerçekten Kar Voleybolu oynamayı ve atmosferi çok seviyorum!”

 Matyja, Avrupa’nın bir çok bölgesine gitti ancak Kronplatz kesinlikle onun favori mekanı. “Buradaki manzara muhteşem, özellikle bu inanılmaz dağlar, karlı tepeler ve gerideki manzara. Organizasyon harika ve İtalyan halkından hoşlanıyorum, her zaman çok samimi ve açıklar. Bunun yanında Disentis ve Malbun'u da sevdim, her iki yerde inanılmazdı.”

Kar Voleybolu hala çok genç ancak 2018'de ilk Avrupa Şampiyonası gerçekleşebilir. Şayet burada 4 kez King of the Snow ünvanına layık bir sporcu yer almazsa gerçekten kötü olur. “Hâlâ ne yapacağımı bilmiyorum.Şayet bir sponsor bulabilirsem devam edeceğim aksi takdirde üzerimde sonuç baskısı olmadan buraya gelecek ve turnuvayı zevk için takip edeceğim. Belki Polonya Voleybol Federasyonu'ndan ekstra bir destek sağlanır ya da başka bir seçenek olabilir. Göreceğiz.”

Birilerinin destek sağlamaya geleceğini umuyoruz ve gerçek 'King of the Snow' gelecekte de devam edebilecek.

 

Paykasakarti.net| paykasa kart al, paykasa satın al, ucuz paykasa, paykasa fiyatları, paykasa nedir, paykasa al, paykasa bayi, istanbul paykasa, ankara paykasa, adana paykasa

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV